Menštruačné nohavičky až -32 %
Menštruačné nohavičky až -32 %

Filtrovanie podľa kategórie

Veľkosť
Viac... Menej
Značka
Viac... Menej
Multipack
Viac... Menej
Barva
Viac... Menej
Česká značka
Viac... Menej
Materiál
Viac... Menej
Typ
Viac... Menej
Druh gumy
Viac... Menej
Iné
Viac... Menej
Dĺžka nohavičiek
Viac... Menej
Filtr

Čo sa deje v tele počas menopauzy? Počas menopauzy, známej aj ako prechod, dochádza v ženskom tele k výrazným hormonálnym zmenám. Tieto zmeny súvisia s poklesom produkcie pohlavných hormónov, najmä estrogénu, pretože vaječníky postupne znižujú svoju aktivitu. Pokles estrogénu ovplyvňuje aj hormonálnu rovnováhu v mozgu, kde sa hormóny zo skupi...

Čo sa deje v tele počas menopauzy? Počas menopauzy, známej aj ako prechod, dochádza v ženskom tele k výrazným hormonálnym zmenám. Tieto zmeny súvisia s poklesom produkcie pohlavných hormónov, najmä estrogénu, pretože vaječníky postupne znižujú svoju aktivitu. Pokles estrogénu ovplyvňuje aj hormonálnu rovnováhu v mozgu, kde sa hormóny zo skupiny gonadotropínov, najmä folikuly stimulujúci hormón (FSH), uvoľňujú vo zvýšenej miere, aby stimulovali činnosť vaječníkov.

Tieto hormonálne zmeny môžu mať za následok rôzne príznaky, ako sú návaly horúčavy, potenie a nepravidelnosti menštruačného cyklu, ktoré postupne ustupujú. Popri týchto fyzických príznakoch sa môžu objaviť aj psychické príznaky, ako je nespavosť, búšenie srdca, poruchy trávenia alebo zmeny nálad, napríklad depresia, úzkosť alebo podráždenosť. Medzi ďalšie možné príznaky patrí strata libida, únava a iné nepríjemné pocity, ako je suchosť v pošve alebo bolesti hlavy.

Príznaky menopauzy sú veľmi individuálne, pre niektoré ženy je toto obdobie skutočne búrlivé a náročné na osobnej, profesionálnej a sociálnej úrovni, zatiaľ čo iné prechádzajú menopauzou takmer bez povšimnutia.

Ako zmierniť príznaky menopauzy?

  • Ženy pred vami si na základe vlastných skúseností overili, že bylinky a éterické oleje pomáhajú navodiť väčšiu harmóniu počas menopauzy.
  • Bylinky na menopauzu sa môžu používať vo forme čajov a výživových doplnkov.
  • Revolučné podprsenky proti poteniu od spoločnosti Modibodi pomôžu s nepríjemnými návalmi tepla a potením. Veľmi jemná merino vlna v pohodlných a priliehavých košíčkoch bez kostice pomáha regulovať telesnú teplotu, absorbovať pot a eliminovať nepríjemné pachy. Skrátka, zostanete v suchu, aj keď sa opakovane spotíte.
  • Vlny horúčav môžu prísť aj v noci. Na spanie odporúčame súpravu pohodlného trička a šortiek z jedinečného materiálu ModiCool™, ktorý absorbuje pot, ochladzuje pokožku a rýchlo schne, čím zlepšuje kvalitu vášho spánku počas celej noci
Zobraziť viac

Top

Najpredávanejšie produkty

Najlepšie hodnotené

Najnovšie

Najlacnejšie

Najdrahšie

1-10 z 10 položiek
1-10 z 10 položiek