Menštruačné nohavičky až -32 %
Menštruačné nohavičky až -32 %

Filtrovanie podľa kategórie

Veľkosť
Viac... Menej
Značka
Viac... Menej
Multipack
Viac... Menej
Barva
Viac... Menej
Česká značka
Viac... Menej
Materiál
Viac... Menej
Typ
Viac... Menej
Druh gumy
Viac... Menej
Iné
Viac... Menej
Dĺžka nohavičiek
Viac... Menej
Filtr

Menštruačné kalíšky sú pohodlnou a ekologickou alternatívou vložiek a tampónov. Menštruačný kalíšok sa zavádza do pošvy, kde sa zhromažďuje menštruačná krv. Na rozdiel od tampónov nevysušuje vaginálnu sliznicu, takže je nielen pohodlný, ale aj zdravotne bezpečný. Bezkonkurenčné výhody menštruačného kalíška oceníte nielen pri cestovaní alebo špor...

Menštruačné kalíšky sú pohodlnou a ekologickou alternatívou vložiek a tampónov. Menštruačný kalíšok sa zavádza do pošvy, kde sa zhromažďuje menštruačná krv. Na rozdiel od tampónov nevysušuje vaginálnu sliznicu, takže je nielen pohodlný, ale aj zdravotne bezpečný. Bezkonkurenčné výhody menštruačného kalíška oceníte nielen pri cestovaní alebo športovaní.

Menštruácia s pohárom je ekologická

Pre mnohé ženy je menštruačný kalíšok vynálezom storočia. Môžete ho používať na všetko a stále! Jeden kalíšok sa môže používať počas celej menštruácie, cez deň aj v noci. Po niekoľkých hodinách ju stačí vždy vybrať, vyliať obsah, vypláchnuť a znovu zaviesť. Na konci cyklu ju jednoducho prevarte a uložte do látkového vrecka.

Hypoalergénne materiály použité na výrobu pohárov zaručujú bezpečné používanie. Okrem toho majú mnohé poháre životnosť viac ako 5 rokov, čo z nich robí skvelú ekonomickú voľbu, ktorá vám výrazne ušetrí.

Ako si vybrať správnu veľkosť košíčkov?

Výber správnej veľkosti kalíška je pre menštruačný komfort kľúčový. Najprv si vyberte správny obvod pohára, potom si môžete vybrať podľa objemu. Vhodnú veľkosť košíčkov určuje niekoľko faktorov:

  • Ste tam dole skôr "užší"? Ak si nie ste istá, poradí vám váš partner alebo gynekológ.
  • Ako pevné alebo uvoľnené sú vaše svaly panvového dna?
  • Už ste porodili? Vaginálne alebo cisárskym rezom?
  • Po tridsiatke možno budete potrebovať väčší pohár.
  • Používate tampóny? A aká veľkosť?
  • Uprednostňujete malé veľkosti tampónov? Siahnite po menšom pohári.
  • Podrobnejší návod na výber šálky nájdete v tomto článku.

Prečítajte si o tom, prečo a ako používať menštruačný kalíšok na našom blogu. Zistíte tiež, ktoré šálky sú vhodné pre dievčatá.

Ako si vybrať v našom e-shope? V podkategóriách si vyberte, či potrebujete malý, stredný alebo veľký košíček - v závislosti od obvodu. V ponuke na ľavej strane stránky nájdete filter, v ktorom si môžete vybrať, či hľadáte šálku s veľkým objemom, konkrétnu značku alebo peknú farbu.

Neviete, ktorý pohár si vybrať? Využite našu poradenskú službu.

Zobraziť viac

Top

Najpredávanejšie produkty

Najlepšie hodnotené

Najnovšie

Najlacnejšie

Najdrahšie

1-30 z 196 položiek
na stránku
1-30 z 196 položiek