Menštruačné nohavičky až -32 %
Menštruačné nohavičky až -32 %

Filtrovanie podľa kategórie

Veľkosť
Viac... Menej
Značka
Viac... Menej
Multipack
Viac... Menej
Barva
Viac... Menej
Česká značka
Viac... Menej
Materiál
Viac... Menej
Typ
Viac... Menej
Iné
Viac... Menej
Dĺžka nohavičiek
Viac... Menej
Filtr

Čo všetko sa mení s menopauzou? Ako menštruácia. Stáva sa nepravidelnou a menštruačné nohavičky sa môžu hodiť viac ako kedykoľvek predtým, aby zachránili situáciu... Ako ďalej zvládnuť prechod do druhej polovice života? Veľa otázok a obáv! Pre mnohé ženy je menopauza nielen stretnutím s návalmi horúčavy a inými fyzickými príznakmi, ale aj psychi...

Čo všetko sa mení s menopauzou? Ako menštruácia. Stáva sa nepravidelnou a menštruačné nohavičky sa môžu hodiť viac ako kedykoľvek predtým, aby zachránili situáciu... Ako ďalej zvládnuť prechod do druhej polovice života? Veľa otázok a obáv! Pre mnohé ženy je menopauza nielen stretnutím s návalmi horúčavy a inými fyzickými príznakmi, ale aj psychickou a duchovnou premenou, ktorá môže byť skutočnou výzvou. Kým môžem byť, keď už nebudem matkou na plný úväzok? Aká budem ako zrelá žena, ktorá si niečím prešla? Ako zvládam hormonálne zmeny a výkyvy cyklu? Aký bude môj ďalší intímny život? V tejto kategórii nájdete produkty, ktoré vám môžu toto obdobie spríjemniť.

Prvé príznaky prechodu

K nástupu menopauzy zvyčajne dochádza medzi 40. a 60. rokom života ženy. Priemerný vek sa udáva 52 rokov, ale telo každej ženy reaguje individuálne. Svoju úlohu zohráva aj genetika, napríklad pri príchode prvej menštruácie. Nástup menopauzy môže byť ovplyvnený aj telesnou hmotnosťou, dĺžkou menštruačného cyklu, celkovým zdravotným stavom a pohodou. Ak sa príznaky menopauzy objavia pred 40. rokom života, hovorí sa o predčasnej menopauze.

Prvé príznaky prechodu v dôsledku klesajúcej hladiny estrogénu sa objavujú už niekoľko rokov pred samotnou menopauzou. Môžu byť sotva badateľné, niekedy sú badateľné, ale mylne sa pripisujú iným vplyvom ako hormonálnym zmenám patriacim k prechodu. Premenopauza sa môže začať už po tridsiatke. Už v tomto veku sa môžu pomerne výrazne prejaviť hormonálne, fyzické a psychické problémy. Menštruácia nemusí byť nepravidelná, ale môže byť bolestivejšia.

Čo sa deje v tele počas menopauzy

Počas menopauzy, známej aj ako prechod, dochádza v ženskom tele k výrazným hormonálnym zmenám. Tieto zmeny súvisia s poklesom produkcie pohlavných hormónov, najmä estrogénu, pretože vaječníky postupne znižujú svoju aktivitu.

Hormonálne zmeny môžu mať za následok rôzne príznaky, medzi najčastejšie patria:

  • návaly tepla, potenie
  • únava
  • Nespavosť
  • nepravidelnosti menštruačného cyklu, ktoré postupne ustávajú
  • tráviace ťažkosti
  • prírastok hmotnosti
  • búšenie srdca
  • psychologické príznaky, ako sú zmeny nálady, depresia, úzkosť, podráždenosť
  • snížené libido
  • vaginálna suchosť (a väčší sklon k vaginálnemu svrbeniu a infekciám)

Uvádza sa, že pre menopauzu platí "pravidlo tretín": jedna tretina žien má vážne problémy, jedna tretina má stredne závažné problémy a jedna tretina je takmer bez problémov.

Zobraziť viac

Top

Najpredávanejšie produkty

Najlepšie hodnotené

Najnovšie

Najlacnejšie

Najdrahšie

1-30 z 98 položiek
na stránku
1-30 z 98 položiek