Menštruačné nohavičky až -32 %
Menštruačné nohavičky až -32 %

Filtrovanie podľa kategórie

Veľkosť
Viac... Menej
Značka
Viac... Menej
Multipack
Viac... Menej
Barva
Viac... Menej
Česká značka
Viac... Menej
Materiál
Viac... Menej
Typ
Viac... Menej
Iné
Viac... Menej
Dĺžka nohavičiek
Viac... Menej
Filtr

Nepravidelná menštruácia je jedným z príznakov blížiacej sa menopauzy. Kolísanie cyklu je spôsobené klesajúcou hladinou pohlavných hormónov. Hormonálne zmeny súvisiace s blížiacou sa menopauzou možno pociťovať niekoľko rokov pred samotnou menopauzou, v takom prípade sa nazýva premenopauza. Menopauzou ako takou sa rozumie obdobie, keď žena už ro...

Nepravidelná menštruácia je jedným z príznakov blížiacej sa menopauzy. Kolísanie cyklu je spôsobené klesajúcou hladinou pohlavných hormónov. Hormonálne zmeny súvisiace s blížiacou sa menopauzou možno pociťovať niekoľko rokov pred samotnou menopauzou, v takom prípade sa nazýva premenopauza. Menopauzou ako takou sa rozumie obdobie, keď žena už rok nemala menštruáciu, t. j. keď sa jej zastavil cyklus. Preto sa presný čas menopauzy dá určiť až spätne - po tom, čo sa už rok neobjavila menštruácia.

  • Menštruačné krvácanie sa mení, stáva sa nepravidelným a dokonca aj priebeh menštruácie a jej sila môžu byť iné, ako bola žena zvyknutá.
  • Menštruácia môže byť oveľa dlhšia alebo naopak oveľa kratšia.
  • S blížiacou sa menopauzou sa u niektorých žien objavuje intermenštruačné krvácanie, teda krvácanie alebo špinenie medzi menštruáciami.
  • Niekedy môže blížiaca sa menopauza viesť k silnejšiemu krvácaniu, ale nie je to pravidlom. Menštruácia sa počas tohto obdobia môže zmeniť akýmkoľvek spôsobom, rovnako ako sa mení u žien po pôrode.

Pri akejkoľvek nepravidelnosti cyklu odporúčame menštruačné nohavičky. Vyzerajú ako normálna spodná bielizeň, sú pohodlné, dobre priedušné, takže ich možno nosiť ako poistku v prípade, že si žena nie je istá, kedy príde krvácanie. Výber je naozaj široký, čo sa týka strihov, štýlov a farieb.

Zobraziť viac

Top

Najpredávanejšie produkty

Najlepšie hodnotené

Najnovšie

Najlacnejšie

Najdrahšie

1-30 z 32 položiek
na stránku
1-30 z 32 položiek