Fľaše EQUA

Cesta fľaší Equa do nášho predaja viedla rovnako ako u ostatných výrobkov cez naše domácnosti :) Neustále sa opakujúce nákupy jednorázových balení vôd pri cestách vyústilo k hľadaniu lacnejšej, ekologickejšej a hlavne zdravšej varianty. Slovo dalo slovo (ako už to v našej slobodnej škole býva) a Petra poradila fľaše Equa, bez ktorých si teraz už ani neviem predstaviť deň. Sú vhodné pre opakované použitie a môžeme ich používať na studené i teplé nápoje. Praktické dvojité viečko zaistí jednoduché pitie, čistenie, i to, že fľaša nevytečie. Fľaše naviac majú rôzne nápadité, hravé a módne vzory, takže si vyberie naozaj každý!

Síce kratšia, ale o to dojemnejšia história

Príbeh EQUA začal, keď sa Anže (zo Slovinska) prechádzal po pláži a bol sklamaný a smutný pri pohľade na množstvo plastových fľaší v oceáne. Vtedy začal uvažovať, ako by mohol pomôcť prírode s takýmto bremenom. Preto sa rozhodol vytvoriť novú značku a to spojením dvoch slov ECO a AQUA. Značku a myšlienku podporili ľudia z celej Európy a od roku 2010 sa vyrábajú a navrhujú fľaše, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Naviac 10% zo zisku venuje spoločnosť neziskovým organizáciam, ktoré chránia prírodu a podporujú zdravý životný štýl.

flase-equa

Fľaše Equa sa vyrábajú v sklenených i plastových BPA free variantách. Certifikát BPA free znamená, že fľaša je vyrobená z najlepšieho plastu, ktorý nijak nereaguje s obsahom fľaše – teda do vašeho nápoja sa neuvoľňuje žiadna chémia. Pre sklo toto samozrejme platí tiež.

Ak keď je Equa slovinská spoločnosť, sklenené fľaše sú vyrábané v kraji, kde má sklárstvo už veľmi dlhú tradíciu. Áno! Je to v Českej republike. Plastové fľaše sú vyrábané v Číne. (Nenechajte sa zmiasť neúplnými popiskami niektorých predajcov. Spoločnosť Equa časť výroby uskutočňovanú v Číne nijako netají).

Prečo si kúpiť fľašu EQUA

  • nebudete opakovane používať jednorázové PET-fľaše (prečo nie?)
  • nemusíte už utrácať peniaze za balenú vodu
  • fľaša je ľahká a odolná (nielen proti rozbitiu, ale predovšetkým odolná proti teplu a chemikáliam)
  • fľašu Equa môžete použiť pre studené i teplé nápoje (možno do nej naliať horúce tekutiny až do 100 °C – čaj, kávu, čokoládu…)
  • je určená pre dlhodobé užívanie
  • je možné ju umývať v umývačke
  • neobsahuje toxické zlúčeniny
  • životnosť každej fľaše EQUA je najmenej 10 rokov a následne je jednoducho recyklovateľná
  • plastová varianta je vyrobená z kvalitného materiálu Eastman Tritan a nesie BPA free certifikát

Čistá voda z vodovodu je vo väčšine európskych krajín k dispozícii v takmer každej domácnosti.

Výroba, doprava, skladovanie a plnenie plastových fľaší (kúpených v obchode) produkuje zbytočné emisie. Tieto emisie sú škodlivé ako pre životné prostredie, tak pre naše zdravie. EQUA fľaše na vodu ponúkajú alternatívu. Výroba pitnej vody neprodukuje ďalšie emisie, preto voda z kohútika je ekologickou alternatívou konzumácie vody.

Jeden človek spotrebuje v priemere neuveriteľných 168 plastových fľaší ročne. Tieto fľaše znečisťujú životné prostredie a môže trvať až 700 rokov, než sa pohodená plastová fľaša v prírode úplne rozloží. Neutrácajme už zbytočne peniaze za balenú vodu a starajme sa o naše životné prostredie i o naše zdravie. A zároveň si buďme istí, že s fľašou Equa vypadáme lepšie než s jednorázovou plastovkou ;)

Náš tip: Fľaše Equa môžete používať aj miesto jednorázových kelímkov. Skvelo sa hodia na ovocné šťavy i na Coffee TO GO ;)

EQUA - praktické, módne fľaše, ktoré sú vyrobené s ohľadom na životné prostredie.

Doplňujúce informácie

Eastman Tritan

EQUA plastové fľaše sú vyrobené z prvotriedneho materiálu Eastman Tritan – amorfného kopolyesteru so zeleninovým pôvodom. Eastman Tritan je produktom americkej spoločnosti Eastman Chemical Company. Materiál vyniká jasnosťou, pevnosťou, hydrolytickou stabilitou a chemickou odolnosťou. Je vhodný k recyklácii a spaľovaniu, pri jeho likvidácii nedochádza k úniku žiadnych toxických plynov do životného prostredia. Je bezpečný pre vaše zdravie, s certifikáciou BPA free.

Viac informácií nájdete na www.eastman.com.

Čo je BPA?

Bisfenol A je chemická látka, ktorá sa využíva pri výrobe niektorých plastov. Jej prítomnosť v tele môže narušiť náš endokrinný systém, hovorí sa i o vplyve na zmeny chovania detí, zvýšenom riziku výskytu rakoviny a kardiovaskulárnych problémov vo vyššom veku, niektoré štúdie túto látku spájajú s obezitou, cukrovkou a ďalšími chorobami. Ide o nestabilnú zlúčeninu, ktorá sa z plastov uvoľňuje do ovzdušia, vody a potravín a ich prostredníctvom kontaminuje i nás.

V roku 2010 Európska komisia uznala riziká, ktoré predstavuje BPA pre detský organizmus, a nariadila zákaz výroby a predaja kojeneckých fľaší s BPA.

Viac informácií nájdete v článkoch BPA – reálné nebezpečí, nebo jen nafouklá bublina? a Bisfenol A (BPA) – skryté, všudypřítomné nebezpečí

Fľaše Equa si môžete pozrieť i zakúpiť v eshope maluna.sk.

Autorkou článku je Ilona Bittnerová.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie