Fľaša Equa Safari

Kód: 4233
Neohodnotené
Značka: Equa
€10 –20 %
28142 lahev equa safari
€10 –20 % €8
Skladom (1 ks)

Praktická odolná fľaša vhodná pre opakované použitie na studené i teplé nápoje. Objem 0,6 l.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ľahká fľaša na pitie Equa BPA free

EQUA - praktické, módne fľaše, ktoré sú vyrobené s ohľadom na životné prostredie.

Fľaša Equarium je hravá a farebná fľaša z kolekcie Illusion, ktorá priťahuje pozornosť a pripomenie vám tak potrebu pravidelne sa napiť. Hodí sa tiež pre všetky zvedavé deti, ktoré chcú nahliadnuť do podmorského sveta, aby sa dozvedeli niečo o jeho krásnych obyvateľoch :)

Fľaše Equa sú určené pre opakované použitie a môžete ich používať pre studené i teplé nápoje. Praktické dvojité viečko zaistí jednoduché pitie, čistenie i to, že vám fľaša nevytečie. Fľaše naviac majú rôzne nápadité, hravé a módne vzory, takže si vyberie naozaj každý!

Jeden človek spotrebuje v priemere neuveriteľných 168 plastových fľaší ročne. Tieto fľaše znečisťujú životné prostredie a môže trvať až 700 rokov, než sa pohodená plastová fľaša v prírode úplne rozloží. Neutrácajme už zbytočne peniaze za balenú vodu a starajme sa o naše životné prostredie i o naše zdravie. A zároveň si buďme istí, že s fľašou Equa vypadáme lepšie než s jednorázovou plastovkou ;)

Prečo si kúpiť fľašu EQUA?

  • je ľahká a odolná (nielen proti rozbitiu, ale predovšetkým odolná proti teplu a chemikáliam)
  • môžete ju použiť pre studené i teplé nápoje (možno do nej naliať horúce tekutiny až do 100 °C)
  • je určená pre dlhodobé užívanie
  • je možné ju umývať v umývačke
  • neobsahuje toxické zlúčeniny Bisfenol A (BPA)
  • je vyrobená z Eastman Tritan amorfného kopolyesteru, ktorý je odvodený z rastlinných zdrojov a nesie BPA free certifikát
  • má praktický úchyt, ktorý sa hodí, keď je fľaša horúca alebo keď potrebujete mať voľné ruky

Objem: 600 ml

Fľaša Equa BPA free sa vyrába vo veľkosti 0,6 l a niektoré vzory tiež 0,4 l.

Čo je BPA?
Bisfenol A je chemická látka, ktorá sa využíva pri výrobe niektorých plastov. Jej prítomnosť v tele môže narušiť náš endokrinný systém, hovorí sa i o vplyve na zmeny chovania detí, zvýšenom riziku výskytu rakoviny a kardiovaskulárnych problémov vo vyššom veku, niektoré štúdie túto látku spájajú s obezitou, cukrovkou a ďalšími chorobami. Ide o nestabilnú zlúčeninu, ktorá sa z plastov uvoľňuje do ovzdušia, vody a potravín a ich prostredníctvom kontaminuje i nás. Už v roku 2010 Európska komisia uznala riziká, ktoré predstavuje BPA pre detský organizmus, a nariadila zákaz výroby a predaje kojeneckých fľaší s BPA.

Upozornenie: Po naliatí horúcej vody do fľaše ju nesmiete hneď uzavrieť, inak dôjde k vydutiu dna. Jedná sa o normálny fyzikálny jav a nie je možné z tohto dôvodu fľašu reklamovať.