Mooncup A

Kód: 1002
Tip
1 hodnotenie
Značka: Mooncup
€24
Na objednávku

Veľmi obľúbený menštruačný kalíšok, ktorý je na trhu už od roku 2001.

Detailné informácie

Podrobný popis

Menštruačný kalíšok Mooncup A

Kalíšok Mooncup vyrába britská firma Mooncup Ltd. od roku 2002. Je to jeden z prvých kalíškov na trhu vyrobený z lekárskeho silikónu. Jeho výroba a samozrejme i sám výrobok je ekologický a firma Mooncup Ltd. za to získala viac významných ocenení a certifikátov.

Kalíšok Mooncup má v spodníej časti z vonkajšej strany ryhy, ktoré umožňujú jednodichšie uchopenie a vybratie kalíška. Oproti niektorým iným kalíškom má kalíšok Mooncup väčší horný okraj a lepšie tak drží tvar pri vyberaní a tiež sa ľahšie rozvinie pri zavádzaní. Po stranách kalíška sú objemové rysky, pokiaľ teda chcete, viete ako silná je Vaša menštruácia.

Menštruačný kalíšok Mooncup sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach. Veľkosť Mooncup A (after) je odporúčaná ženám, ktoré už rodili vaginálnou cestou a tiež ženám po tridsiatke. Má priemer 46 mm, dĺžku 52 mm a objem 19 ml.

V čom sa Mooncup líši od ostatných kalíškov?

Firma Mooncup Ltd. garantuje, že výroba menštruačného kalíška Mooncup je maximálne šetrná k životnému prostrediu. Továreň beží na elektrinu z obnoviteľných zdrojov, bavlnené vrecko, do ktorého je kalíšok balený, je zo 100% biobavlny. Firma Mooncup Ltd. za toto získala niekoľko ocenení a certifikátov. Od roku 2004 má certifikát od Vegan Society a Vegetarian Society. V roku 2007 získala ‘Best Buy’ status od Ethical Consumer magazine, kedy je hodnotených viac než 20 ekologických a etických kritérií. Mooncup je zaradený medzi najlepšie výrobky v The Good Shopping Guide a v roku 2007 bol ocenený v Women in Ethical Business Award. Napriek tomu, že menštruačné kalíšky nie sú zdravotníckou pomôckou, má Mooncup certifikáciu ISO 13485:2003 a ČSN EN ISO 13485:2012. Ide o medzinárodne uznávaný štandard pre návrh a výrobu zdravotníckych prostriedkov.

Potrebujete ďalšie informácie?
Viac informácií o menštruačnom kalíšku.
Ako kalíšok používať .
Rady ako vybrať správnu veľkosť.

Dodatočné parametre

Kategória: Veľké veľkosti
Hmotnosť: 0.1 kg
Barva: Čirá
Materiál: Silikon
Místo výroby: Evropa
Objem: Střední
Pevnost: Středně pevný
Zakončení: Stopka

Co je to menstruační kalíšek?

Co se může hodit k menstruačnímu kalíšku

Menstruační kalíšek nebo tampón?

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie