Ženství jako dar

Kód: 4311
Tip
2 hodnotenia
€13
Skladom (1 ks)

...aneb menstruace ve 21. století. Komplexná kniha o menštruácii. Autorkou knihy je Veronika Lančaričová. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Komplexná kniha o menštruácii

Táto kniha sa dobre číta, je vtipná a nabitá množstvom zaujímavých informácií, ktoré by mala poznať každá žena. Ponúka množstvo postupov a riešení ako zmeniť a zlepšiť prežívanie svojej menštruácie. Poskytuje pohľad na menštruáciu z viacerých uhlov - z pohľadu historického, biologického, duchovného, antropologického, sociologického i cyklického.

Mimo iného sa dozvieš ako:

 • lepšie pochopiť svoje telo a menštruačný cyklus
 • prežívať svoje dni pohodlnejšie
 • zmeniť prežívanie bolestivej menštruácie
 • ísť do hĺbky a začať veriť, že ženstvo a jeho prežívanie je dar

Každá žena je iná a každá z nás prežíva inak i svoju menštruáciu. Dobrou správou je, že nech sa zrovna nachádzame kdekoľvek vo vnímaní svojej menštruácie a svojho tela, vždy máme možnosť začať všetko nielen inak vnímať, ale tiež inak prežívať. Pre každú ženu však bude návod i postup iný. Zlepšenie vnímania a prežívania menštruácie je prvým krokom k tomu, aby sme našim dcéram mohli predať pozitívne vnímanie menštruácie i ženskej cykličnosti.

Kniha samotná však nemá moc čokoľvek zmeniť. Záleží na každej žene, či sa do procesu premeny vnímania svojej menštruácie aktívne zapojí. Cesta vedie cez pochopenie, že byť ženou nie je utrpenie, je to naopak veľký dar a záleží len na nás, ako s týmto darom naložíme. Je dobré si uvedomiť, že my ženy sme iné než muži. Ani lepšie, ani horšie, skrátka iné. Máme svoje cykly a rytmy a už obyčajné pochopenie tohto, nám vnesie do života veľkú úľavu.

Kniha pre ženy, ktoré chcú...

 • lepšie pochopiť svoje telo a menštruačný cyklus,
 • prežívať svoje dni pohodovejšie,
 • zbaviť sa bolestivej menštruácie,
 • dozvedieť sa historické súvislosti o ženstve a menštruácii,
 • ísť do hĺbky a veria, že ženstvo a jeho prežívanie je dar.

Kniha je tiež vhodná pre:

 • maminky, ktoré chcú svojim dcéram predať pozitívny prístup k menštruácii,
 • lektorky ženských kruhov, terapeutky i učiteľky v školách,
 • milujúcich mužov, ktorí chcú nás ženy viac pochopiť.

Počet strán 264, väzba brožovaná.
Rok vydania 2019. Kniha vznikala 3 roky.

Autorkou knihy je Veronika Lančaričová

Veronikinou základňou je blog Kalíšek.cz a venuje sa tiež práci na e-shope Maluna.cz. Píše pre rôzne internetové portály a ako odborníčka na menštruáciu prispieva do rozhovorov a článkov v časopisoch. Jej témami sú nielen menštruácia a veci s ňou súvisiace, ale tiež rôzne ďalšie ženské témy, napríklad ženské archetypy. Minulosťou sa iba inšpiruje a všetko pretvára do modernej podoby a potrieb dnešných žien. Píše o tom na svojej stránke Bohozena.cz. Rovnako vedie kurzy a semináre pre ženy.

„Hlavní popud sepsat takovou knihu byl ten, že skoro veškerá literatura na téma menstruace byla o tom, co to menstruace je, jaké problémy z ní mohou plynout a jak to mohu řešit (nejčastěji hormonální antikoncepcí). A já jsem zkrátka chtěla sepsat knihu, která by byla napsaná ženou pro ženy, nikoli z pohledu lékařského, ale toho lidského.“

Prečítaje si tiež