Sedm posvátných fází menarché

Kód: 4745
Neohodnotené
€7,90
Skladom (2 ks)

Kniha pre maminky dospievajúcich dcér i pre ženy, ktoré zaujíma téma menštruácie a s ňou spojená spirituálna cesta. Autorka knihy je Kristi Meisenbach Boylanová.

Detailné informácie

Podrobný popis

Sedm fází na cestě k dospělosti

Citlivo napísaná kniha o prvom menštruačnom cykle a jeho vplyve na spirituálnu cestu mladej dievčiny od panenstva k materstvu. Autorka popisuje sedem fází, ktorými diev­ča prechádza na svojej púti dospievaním.

Napriek tomu, že v súčasnej dobe stále viac rodičov zrozumiteľne a otvorene svojim dcéram vysvetľuje, čo sa s nimi počas dospie­vania deje po fyzickej stránke, často vynechávajú, čo z toho vyplýva z citového a psychologického hľadiska. Ešte dôležitejšie potom je, že nezriedka dievčatám ani nevedia vysvetliť, aký má toto prechodo­vé obdobie duchovný význam.

Autorka do knihy zaradila tipy na prechodové rituály a oslavy pre rodičov a ich dcéry.

Referencie na knihu

„Úplne čarovná kniha. Kristi Boylanová v nej popisuje, ako to skutočne je – akú cíti dospievajúce dievča bolesť i radosť – a ponúka nám tiež zaujímavý príklad, ako dievčaťu prejavovať rešpekt a ako ho počas tohto procesu povzbudzovať, tak aby malo lepšie šance, že z neho vyrastie silná a zdravá žena.“
Christine Northrupová, M.D., autorka kníh Women’s Bodies, Women’s Wisdom a The Wisdom of Menopause

„Jedna z tých vzácnych kníh, ktoré môžu zmeniť človeku život. Kristi Boylanová píše neuveriteľne citlivo a múdro o tom, aké sa v mladých dievčatách odohrávajú boje, keď stoja tvárou v tvár fyzickým a spirituálnym zmenám, ktoré sebou prináša dospievanie. Každý, kto vychováva dcéru, by si mal určite túto knihu prečítať!“
Michael Gurian, autor kníh The Wonder of Girls a Boys and Girls Learn Differently!

Autorkou knihy je Kristi Meisenbach Boylanová

Kristi Meisenbach Boylanová je bývalou vydavateľkou časopisu o výchove detí The Parent Track Magazine. Pri písaní knihy Sedem po­svätných fáz menarché vycházala z vlastných skúseností matky dvanásťročnej dievčiny. Žije v texaskom Dallasu.