Telové sviečky s nechtíkom

Kód: 4823
Neohodnotené
Značka: HOXI
€13,50
Skladom (1 ks)

Ručne vyrábané telové sviečky s éterickým olejom z nechtíka a ochranným filtrom k podpore imunity, zdravia i k navodeniu pocitu pokoja a pohody. Cena je za 10 ks.

Detailné informácie

Podrobný popis

Telové sviečky HOXI s éterickým olejom z nechtíka

Tieto ručne vyrábané telové sviečky od českej firmy HOXI možno použiť ako podpornú liečebnú pomôcku pri rôznorodých telesných i duševných problémoch (napr. strese, vyčerpaní, zníženej imunite, zápale horných ciest dýchacích, rôznych bolestiach), ale tiež pri detoxikácii organizmu, pri rekonvalescencii či pre znovuzískaní rovnováhy, pocitu pokoja a harmónie.

Sviečky sa aplikujú na rôzne miesta na tele (podľa typu problémov), kde jemné prúdenie vzduchu masíruje daný bod, stimuluje prúdenie lymfy, harmonizuje energetickú obálku tela a navodzuje veľmi uvoľňujúcu atmosféru.

Do včelieho vosku, ktorý je sám o sebe liekom, je pri výrobe primiešané u nás už tiež známe výrazne žlté korenie kurkuma a éterický olej z nechtíka.
Kurkuma (Curcuma longa) je dlhé roky v Indii, odkiaľ pochádza, cenená pre svoje antibiotické, antivirotické a antioxidačné účinky a naviac sviečkam dáva príjemne žltý odtieň.
Nechtík lekársky (Calendula officinalis) je veľmi cenený pre svoje dezinfekčné, antibiotické a antiseptické účinky. Šetrne lieči plesňové ochorenia kože, podporuje tvorbu nových tkanív, a tým urýchľuje celý proces hojenia kože. Pomáha hojiť ochorenia tráviaceho traktu, ako sú zápaly a vredy, stimuluje vylučovanie žlče a činnosť pečene, je teda celkovo prospešný našemu metabolizmu.

Materiál: 100% bavlnené plátno, prírodný včelí vosk, čistý parafín, kurkuma, prírodný esenciálny olej z nechtíka, gáza

Vzhľad: Telové sviečky sú cca 25 cm dlhé, v spodnej časti majú cca 0,5 cm v priemere, vo vrchnej cca 1,0 cm v priemere. Dnu sú duté, kónického tvaru v spodnej zúženej časti vybavené gázovým filtrom, ktorý bráni prepadnutiu popolčeka či kvapnutiu vosku ich vnútrom.

Spôsob použitia telových sviečok

Pri aplikácii sviečok je potrebné, aby ste pohodlne ležali (popr. sedeli) na pohodlnom, pokojnom a hlavne bezpečnom mieste. Budete pracovať s otvoreným ohňom, preto dbajte na zvýšenú opatrnosť. Na menej prístupných miestach (napr. na chrbte, hlave) by vám sviečkovanie vždy mala robiť druhá osoba.

Nachystajte si hrnček alebo misku s vodou, do ktorej po ukončení sviečku vhodíte a tým ju uhasíte. Z papieru si vystrihnite ochranný kruh (býva spravidla súčasťou dodávky sviečok, popr. si návod môžete stiahnuť v našom eshope u nami ponúkaných sviečok), alebo použite inú pomôcku, ktorá ochráni vystavené časti tela (vrátane vlasov!) pred nechceným ukvapnutím vosku či odpadnutím ohorenej časti sviečky. Z užšej strany sviečky navlečte ochranný kruh do cca 1/3 (na sviečke vyznačené farebným prúžkom).
Sviečku otočte širším koncom dole a tu ju zapáľte. Akonáhle sviečka horí, okamžite ju obráťte hore a priložte na vybrané miesto na holom tele. Spodným koncom sviečky by nemal unikať dym, len tak vznikne mierny podtlak a komínový efekt. Sviečku držte vzpriamene. Uvoľnite sa, relaxujte. Akonáhle sviečka dohorí do cca 2/3 (nad papierový krúžok), sviečku opatrne preneste nad misku s vodou. Tu ju rýchlo otočte plameňom dole a vhoďte do vody.

Pri podpornej liečbe môžete používať stanovený počet (viď nižšie) sviečok denne po dobu 7 dní. Potom si dajte 7 dennú pauzu.

DOLEŽITÉ UPOZORNENIE! Telové sviečky nenahradzujú žiadne liečivo. Sú iba podporným prostriedkom. V prípade závažnejších či nepoľavujúcich problémov vždy vyhľadajte lekára!

Zaujala vás terapia pomocou sviečok? Prečitajte si o ušných a telových sviečkach viac:
Diel 1. Odkiaľ sa vzali?
Diel 2. Ako pôsobia a ako ich použiť?
Diel 3. Kedy pomáhajú a kedy ich radšej nepoužívať?