Menštruačné nohavičky SaYu

Menštruačné nohavičky si postupne získavajú pevné miesto medzi hygienickými pomôckami na našom trhu. Aj keď v zahraničí nie sú menštruačné nohavičky žiadnou novinkou, u nás stále ešte mnoho žien nevie ako presne fungujú. V Čechách sa ale našlo hneď niekoľko šikovných nadšencov, ktorí sa pustili do výroby. A tak po značke Meracus a Snuggs vítame na trhu značku SaYu!

Nohavičky SaYu sú ušité v českej firme s dlhou tradíciou. Prevažná časť materiálov pochádza rovnako od českých výrobcov. Unikátna nepriepustná membrána SAYUtech bola vyvinutá priamo pre tento produkt špičkovým odborníkom na nanotechnológie a následne otestovaná na českej univerzite.

menstruacne-nohavicky-sayu

Menštruovať s eleganciou

Nové české menštruačné nohavičky sú samozrejme pohodlné, bezpečné, ekologické... Ale s nohavičkami SaYu nielen chránite prírodu, ale zažívate pocit slobody a elegancie. Môžete si vyberať hneď z niekoľkých typov a farieb!

Nohavičky SaYu prichádzajú i s novou unikátnou technológiiou a s odlišným dotykovým materiálom než majú iné menštruačné nohavičky na tuzemskom trhu.

menstruacne-nohavicky-sayu-material

Menštruačné nohavičky sú vlastne nohavičky a látková vložka, ktorá je všitá do vnútra. Dotyková vrstva nohavičiek SaYu je z merino úpletu - tento materiál u žiadnych iných nohavičiek nenájdete. Vlna má antibakteriálne účinky, je neuveriteľne príjemná ku pokožke a zaisťuje pocit sucha. Krv je odvádzaná z dotykovej merino vrstvy do vnútornej savej vrstvy z bambusu. Bambusové materiály majú výrazne vyššiu savosť než bavlna a majú tiež antibakteriálne účinky, čo obmedzuje tvorbu zápachu. Pod savou vrstvou je vložená nepriepustná, ale zároveň priedušná membrána SAYUtech. Vonkajší materiál je vždy elegantný a líši sa u rôznych typov nohavičiek.

Ako menštruačné nohavičky SaYu používať

Funkčná vložka vnútri menštruačných nohavičiek SaYu má skvelé savé vlastnosti a s pomocou nepriepustnej membrány vydrží až 8-12 hodín. Nohavičky SaYu sa teda hodia

  • pri slabej menštruácii i špinení,
  • pri normálnej menštruácii k dennému noseniu,
  • pri silnejšej menštruácii,
  • pri inkontinencii.

Je dôležité vybrať si nohavičky nielen podľa vzhľadu, ale i podľa savosti. Pokiaľ ich chcete používať pri silnejšej menštruácii ako samostatnú hygienickú pomôcku, potom voľte savejšie typy. Sú to jednoduché nohavičky bez krajky:

menstruacne-nohavicky-sayu-silna-menstruacia

Pokiaľ sa vám páčia krajkové typy, ale máte silnú menštruáciu, nebojte sa ich kombinovať s ďalšou hygienickou pomôckou. Môžete použiť menštruačný kalíšok alebo hubku, ale tiež jednorázovú vložku. Vložku odporúčame použiť bez krídelok. Nohavičky fungujú ako poistka a krídelká u vložky by boli už zbytočné.

Pranie menštruačných nohavičiek

Než začnete nohavičky používať, vyperte ich. Ručne alebo v práčke s teplotou do 40 °C s odstreďovaním 1000 otáčok. Dôležité je použitie tekutého pracieho prípravku bez aviváže. Sypký prací prostriedok by mohol poškodiť membránu. Odporúčame na pranie značku Ulrich alebo Yellow & Blue, ktoré sú nielen šetrné a funkčné, ale i bez zbytočnej chémie (šetríte teda prírodu i svoje intímne partie).

Po vyprání nechajte menštruačné nohavičky otočené naruby uschnúť.

Použité nohavičky vypláchnite v studenej vode, možno použiť i mydlo (napríklad žlčové mydlo na škvrny), ale nie je to nutné. Potom ich vyperte v práčke na 40 °C a nechajte ich uschnúť otočené naruby. (Nohavičky môžete vyprať i neskôr po predpraní, ale medzitým ich nechajte uschnúť otočené naruby.)

O značke SaYu

SaYu je rodinná firma, ktorá bola založená v roku 2019. Rok predtým sa jej členovia venovali vývoju technológie, navrhovaniu strihov, hľadaniu kvalitných materiálov a výrobcov. A súčasným výberom rôznych dizajnov to rozhodne nekončí. Jana a jej kolegovia stále pracujú na nových modeloch a na zdokonalení technológie.

Menštruačné nohavičky si môžete zakúpiť v českom e-shope Maluna.cz alebo nám napíšte na mail info@maluna.sk o aký typ nohavičiek by ste mali záujem.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie