Meracusky Menštruačné nohavičky Sport plus bokové

Kód: 4631/L
1 hodnotenie
Značka: Meracusky
€29 –17 %
4542 3 menstruacni kalhotky sport bokove plus
€29 –17 % €24

Zvoľte variant

Menštruačné nohavičky so savou a nepriepustnou vrstvou k samostatnému použitiu počas menštruácie. Vhodné pre normálnu i silnú menštruáciu.

Detailné informácie

4542 3 menstruacni kalhotky sport bokove plus
Akcia
velkost nohaviciek: L
Skladom (1 ks) | 4631/L
€29
€24

Podrobný popis

Menštruačné nohavičky Meracusky

Menštruačné nohavičky vypadajú ako bežné nohavičky, ale sú ušité z podobných materiálov ako látkové vložky. Používajú sa samostatne alebo v kombinácii s ďalšou menštruačnou pomôckou v prípade veľmi silnej menštruácie. Nohavičky sú savé a nepriepustné zároveň. Nohavičky majú gumičku, ktorá dobre tesní okolo stehien.

Oproti látkovým vložkám majú tú výhodu, že nikam nekĺžu a neposúvajú sa a zároveň sú veľmi elegantné.

Kedy môžem menštruačné nohavičky použiť?

  • pri slabej i normálnej menštruácii: nohavičky Plus vydržia podobne dlho ako bežná denná vložka
  • pri silnejšej a silnej menštruácii: nohavičky je nutné častejšie vymieňať, čo môže byť nepraktické. Môžete ich ale použiť dohromady s jednorázovou vložkou (odporúčame bez krídelok) a mať tak dvojitú ochranu.
  • varianta Plus sa hodia pre ženy, ktoré majú často nočnú nehodu (krv pretečie na chrbát). Môžete použiť iba nohavičky alebo sa pri silnej menštruácii poistiť aj vložkou.
  • pri problémoch s inkontinenciou - hodia sa pre staršie ženy, ale tiež napríklad pre tehotné
  • varianta Light je optimálna ako poistka k menštruačnému kalíšku alebo hube a tiež sa hodí v čase, kedy trénujete voľnú menštruáciu

Prečo sú praktické?

Niektoré ženy nestojia o to, aby ľudia okolo nich kvôli vykukujúcim krídelkám vedeli, že majú menštruáciu (napríklad pri prezliekaní vo fitness centre alebo mladé dievčatá pri telocviku). Tiež ženy, ktoré v noci často majú nehodu a spia niekde mimo domov, nohavičky ocenia - varianta Plus poskytuje v noci účinnú ochranu i na chrbte.

Menštruačné nohavičky Meracusky sú vyrábané v Českej republike.

Tabuľka veľkostí:

Veľkosť S M L XL
Obvod cez  boky 88 - 94 cm 94 – 100 cm 100 – 106 cm 106 – 116 cm


Varianta nohavičiek: Sport Plus bokové

Nohavičky Sport sú jednoduchého strihu, vybavené gumičkou, ktorá dobre tesní okolo stehien, avšak nijak netlačí a nezarezáva sa. Varianta Plus má nepriepustnú vrstvu dlhšiu, siaha až do chrbtovej časti nohavičiek a rovnako v predu (smerom k brušku) je dlhšia. Savá vrstva je silná – je teda skvelou variantou na noc. Bokové nohavičky sú oproti klasickej variante nižšie – výška sa líši podľa veľkosti nohavičiek.

Ako sa o menštruačné nohavičky starať?

Menštruačné nohavičky sa dajú bežne prať na teplote 40°C (prípadne na 60°C, ale to neodporúčame robiť príliš často kvôli životnosti nohavičiek). Odporúčame ich prať v ekologickom pracom prostriedku a predpierať vo vlažnej vode s pomocou odstaňovača škvŕn ako je napríklad žlčové mydlo. Údržba menštruačných nohavičiek sa nelíši od údržby látkových vložiek. Hlavne pre krajkové nohavičky odporúčame použiť vrecko na pranie, aby sa krajka nepoškodila. Nohavičky sušte voľne na šnúre (ideálne na slnku) či v blízkosti kúrenia (umiestňovať nohavičky priamo na kúrení neodporúčame).

Zloženie: 95% bavlna 5% elastan, 80% bavlna 20% polyester, 85% polyamid 15% elastan, 100% polyester laminovaný polyuretánom

Viac sa o menštruačných nohavičkách môžete dozvedieť v článku:
Menstruačné nohavičky Meracusky