Ziggy Cup

Kód: 4452
3 hodnotenia
Značka: Intimina
€38
Skladom (1 ks)

Jednoveľkostný menštruačný kalíšok, ktorý svojim tvarom pripomína antikoncepčný pesar (diafragmu).

Detailné informácie

Podrobný popis

Menštruačný kalíšok Ziggy Cup

Ziggy Cup je plochý menštruačný kalíšok, ktorý je vyrobený z tenkého hypoalergénneho lekárskeho silikónu. Vyrába ho švédska firma Intimina v Číne. Dno kalíška je tenké, avšak vďaka špeciálnemu šesťuholníkovému vzoru spevnené a krv tak lepšie drží na svojom mieste. Menštruačný kalíšok Ziggy Cup môžete využiť tiež k milovaniu počas menštruácie. Poskytuje až 12 hodín ochrany.

Upozornenie: Rovnako ako pesar Caya nemusí byť táto pomôcka vhodná a vyhovovať pri zaklonenej maternici či nízko umiestnenom krčku. Kalíšok Ziggy Cup neslúži ako antikoncepčná pomôcka, nechráni  pred nežiadúcim otehotnením, ani pred pohlavne prenosnými ochoreniami.

Ako kalíšok Ziggy Cup zavádzať?

Pozrite sa, kde je zadná a kde predná časť kalíška a zadnou časťou ho nasmerujte smerom k sebe. Potom kalíšok uchopte palcom a ukazováčkom uprostred a stlačte ho. Vytvorí sa pomyselná „8“. Posaďte sa na toaletu alebo sa dajte do drepu a uvoľnite pošvové svaly. Pokiaľ potrebujete, môžete sa zvlhčiť pomocou lubrikačného gélu na vodnej báze. Zaveďte Ziggy Cup zadnou stranou dopredu a pomocou svojho ukazováčka posuňte kalíšok tak ďaleko, ako vám to bude pohodlné. Posuňte kalíšok dozadu a mierne dolu tak, aby bol okraj za krčkom maternice. Zatlačte predný okraj dohora za výstupok lonovej kosti a umiestnite ho tak, aby bol okolo krčka maternice a mohol tak zbierať menštruačnú krv. Uistite sa, že zadný okraj kalíška je skutočne umiestnený za krčkom maternice a predná časť je za lonovou kosťou. Pokiaľ je kalíšok správne umiestnený, nemala by ste ho vôbec cítiť. Prejdite prstom po dne kalíška a skontrolujte hmatom, že je krčok maternice dnu. Skontrolujte tiež, že predná časť kalíška je úplne zastrčená za výstupok lonovej kosti a že medzi okrajmi a pošvovými stenami nie sú žiadne medzery.

Upozornenie: k čisteniu kalíšku Ziggy Cup nepoužívajte ocot, drsné čistiace prostriedky, látky na báze ropy, tea tree olej, alkohol alebo bieliace činidlo.

Balenie obsahuje: jeden menštruačný kalíšok Ziggy Cup™ a silikónové antibakteriálne púzdro.

Odporúčanie výrobcu:
Výrobca odporúča kalíšok vymeniť po dvoch rokoch používania. Pokiaľ sa na vašom kalíšku vytvoria praskliny, diery či lepivý/olejový film, vymeňte ho za nový ihneď. Mierne zafarbenie je bežné a môže sa v priebehu používania objaviť – nemá vplyv na funkčnosť či bezpečnosť kalíška Ziggy Cup.

Potrebujete viac informácií?
Prečítajte si samostatný článok o menštruačnom kalíšku Ziggy Cup.