Lily Cup B

Kód: 4143
Tip
Neohodnotené
Značka: Intimina
€30
Skladom (1 ks)

"Zamatový" menštruačný kalíšok z lekárskeho silikónu vhodný pre ženy, ktoré už rodili.

Detailné informácie

Podrobný popis

Lily Cup

Kalíšok Lily Cup vyrába švédska firma Intimina v Číne. Je to mäkký a ultra jemný kalíšok z lekárskeho silikónu. Vyznačuje sa svojim anatomickým tvarom a dvojitým okrajom proti spätnému vyliatiu. Pevnejší okraj naviac napomáha správnemu rozvinutiu kalíšku.

Pokiaľ zistíte, že je pre vás Lily Cup príliš dlhý, môžete opatrne ustrihnúť stopku pod treťou drážkou - jedna drážka na stopke zostane. Mimo dni menštruácie či k cestovaniu uschovávajte kalíšok do antibakteriálneho vrecka, ktoré je súčasťou balenia.

Kalíšok Lily Cup sa vyrába v dvoch veľkostiach, ktoré sa líšia rozmermi i farebnosťou. Kalíšok Lily Cup veľkosť  B zvoľte, pokiaľ ste rodila vaginálne a/lebo pokiaľ máte skôr povolené svalstvo panvového dna. Kalíšok má priemer 43,5 mm, dĺžku 78 mm a objem 32 ml.

Ako kalíšok Lily Cup zavádzať a vybrať?

Zavádzanie menštruačného kalíška si môžete uľahčiť pár kvapkami lubrikačného gélu na vodnej báze. Uchopte kalíšok Lily Cup™ do jednej ruky a prstom druhej ruky stlačte jednu stenu kalíška, tzv. Punch down sklad. (Kalíšok je ale možné skladať i klasickým C-fold skladom . Viac informácií nájdete v článku Sklady menštruačného kalíšku). Takto zložený kalíšok vložte dnu do pošvy, kde sa rozvinie. Správne zavedený kalíšok by vás nemal nikde tlačiť a nemal by pretekať. Kalíšok vylievajte v závislosti na sile vašej menštruácie – maximálne však môže byť zavedený 12 hodín.

Pri vyberaní ho stlačte a tým zrušíte prípadný podtlak. Vyberanie vám uľahčí stopka na konci kalíšku. Kalíšok vylejte – vymyte – a zaveďte znovu.

Potrebujete viac informácií? Prečítajte si článok o kalíškoch Lily Cup na našom blogu.