Gaia cup L

Kód: 5027
Neohodnotené
Značka: Gaia cup
€21
Na objednávku

Číry silikónový menštruačný kalíšok s veľkým objemom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Menštruačný kalíšok Gaia cup

Gaia cup je menštruačný kalíšok vyrobený z lekárskeho silikónu v Číne českou firmou Tierra Verde. Vyrába sa iba v čírej variante. Je úplne hladký, okrem spodnej časti, kde ryhy slúžia k jednoduchému vybratiu. Stopka je krátka (10mm), takže niektoré ženy ju ani nebudú musieť ustrihnúť. Otvory slúžiace k vytvoreniu podtlaku sú umiestnené až tesne pri ústi kalíška a ten má vďaka tomu väčšiu kapacitu. Je to veľmi mäkký kalíšok, čo citlivé ženy ocenia pri zavádzaní a vyberaní.

Menštruačný kalíšok Gaia cup sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach (S a L). Veľkosť L (large, väčší kalíšok) je určený pre ženy nad 25 rokov a pre ženy po vaginálnom pôrode. Má priemer 45 mm a dĺžku 56 mm (bez stopky), objem kalíška je 31 ml. Veľkosť L je pevnejšia, viac drží tvar než veľkosť S. Stopka je dlhá 10 mm.

Menštruačný kalíšok Gaia cup je dodávaný s bavlneným vreckom pre úschovu kalíška mimo menštruácie, s jednou slipovou vložkou a čistiacim práškom Magic Touch (50g).

Stopka kalíška Gaia cup

  • Každý kalíšok je vybavený tenkou stopkou, ktorá slúži ako mierka pre dostatočné zasunutie.
  • Pokiaľ vám stopka pri používaní kalíška vadí, môžete ju skrátiť (natiahnite ju a čo najrovnejšie ustrihnite)
  • Stopka kalíška Gaia cup neslúži k vyberaniu kalíška, v takom prípade môže dôjsť k jej pretrhnutiu. Kalíšok vyberáme uchopením za dno.

Pokiaľ chcete kalíšok vyťahovať za stopku, zvoľte iný typ kalíška.

Upozornenie: Do polovice roku 2020 bol pod názvom menštruačný kalíšok Gaia cup predávaný iný typ kalíška. Bol mliečne biely, iného tvaru i pevnosti. Tento starý design už nebude možné zakúpiť. 

Potrebujete ďalšie informácie?
Menštruačný kalíšok Gaia cup.
Rady ako vybrať správnu veľkosť.
Skúsenosti užívateliek menštruačného kalíška.
Čo môžem potrebovať pri používaní menštruačného kalíška.