Caribbean Sun Soľ z Mŕtveho mora

Kód: 5387
Neohodnotené
Značka: Caribbean Sun
€4,70
Skladom (2 ks)

Soľ z mŕtveho mora je vhodná k dezinfekcii morských húb i k soľným kúpeľom a inhalácii pri dýchacích ochoreniach. Balenie 400g.

Detailné informácie

Podrobný popis

100% nerafinovaná prírodná soľ z Mŕtveho mora

Soľ odporúčame používať k pravidelnej starostlivosti o morské huby - pre tie, ktoré používate pri menštruácii ale i pre čistiace huby. Výrazne tým predlžujete ich životnosť. 

Soľ možno používať aj pre soľné kúpele či inhalácie. Viac informácií o Mŕtvom mori a liečivých účinkoch soli z neho nájdete v článku Soľ z Mŕtveho mora.

Životnosť a čistenie morských húb

Jedna morská huba vydrží približne 6 mesiacov. U húb používaných ako tampóny pri menštruácii závisí životnosť na dĺžke cyklu ženy, ktorá ju používa i na tom, ako sa o hubu stará. Čistenie, dezinfekcia i spôsob uloženia v čase mimo menštruácie sú veľmi dôležité z hľadiska hygieny i životnosti huby. Pred každou menštruáciou (alebo po menštruácii) je nutné hubu dezinfikovať.

Odporúčame soľný kúpeľ

Čistiacu soľ na morské huby rozpusťte v primeranom množstve vody s teplotou okolo 37 C. Hubu ponorte do roztoku a opakovane stlačte. Potom ju nechajte ponorenú v tomto roztoku min. 5 hodín. Pre zvýšenie účinku soli môžete pridať niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Po vyčistení dôkladne prepláchnite čistou vodou.

 Výrobok je bez syntetických farbív a aróm.

Balenie 400g.

Potrebujete ďalšie informácie?
Podrobnosti o morských hubách ako menštruačných tampónoch
Morská huba nie je rastlina
Morská huba - často kladené otázky