Moderné bambusové menštruačné vložky LadyPad

Okrem klasických bavlnených látkových vložiek, môžete v našej ponuke nájsť aj bambusové vložky českej firmy LadyPad. Bambus je oproti bavlne savejší materiál. A aké ďalšie výhody majú a čím vynikajú tieto vložky?

V našej ponuke látkových vložiek nájdete mnoho značiek a druhov, aby si každá žena mohla vybrať také vložky, ktoré jej budú vyhovovať a zároveň sa jej budú tiež páčiť na pohľad. Všetky značky si môžete porovnať v článku, ktorý práve pripravujeme.

Látkové vložky LadyPad

Ladypad je česká firma, ktorá sa venuje výrobe látkových vložiek, plienok, menštruačných kalíškov LadyCup a vyrába tiež pomôcku pre močenie v stoji LadyP.

Vložky LadyPad sú:
 • mimoriadne savé
 • priedušné
 • mäkké
 • opakovane použiteľné a prateľné
 • krásne farebné!

Materiál

Látkové vložky LadyPad sa skladajú z niekoľkých vrstiev bio bambusu a certifikovanej bio bavlny. Všetky použité materiály boli testované na škodlivé látky podľa normy Oeko-Tex Standard 100. Sú preto ideálnym riešením pre ženy s alergiami alebo s citlivosťou na chemické látky.

Bio bavlna

Mnoho ľudí v dnešnej dobe si stále neuvedomuje dopady konvenčného poľnohospodárstva na prírodné prostredie. A označenie bio vnímajú iba ako určitý trend. Ako to teda je? Skutočne sa bio bavlna oproti tej konvenčnej o toľko líši? Áno, "bohužiaľ" je tomu tak. Bežne pestovaná bavlna zaberá necelé 3 % zo svetovo obrábanej pôdy, ale spotrebuje zhruba 25% všetkých insekticídov a 10% všetkých herbicídov, ktoré sa vo svete vyrobia. Viac sa o rozdiele v pestovaní konvenčnej a bio bavlny môžete dočítať v tomto článku Prečo nosiť spodné prádlo z bio bavlny?.

Bambus

Látky vytvorené z bambusu sú úžasne jemné a savé - pre použitie na látkové vložky sa teda dokonale hodia. Veľkou výhodou tejto rastliny je jej rýchly rast (niektoré druhy bambusu sú schopné za deň povyrásť až o jeden meter!). Dalo by sa teda povedať, že rastie rovnako rýchlo a jednoducho ako burina a naviac k pestovaniu nie je potreba žiadnych špeciálnych postrekov. V súčasnosti je evidovaných niekoľko tisíc druhov bambusov, avšak pre potreby textilného priemyslu sa využívajú iba tie druhy, ktoré nie sú súčasťou potravy ohrozeného druhu pandy veľkej.

bambus-latkove-vlozky

Bambus nie je strom, ale tráva. Niektoré druhy vyrastajú až do výšky 40 m!

3 typy – 5 veľkostí – mnoho farieb

Vybrať si môžete z niekoľkých farieb a dvoch typov vložiek: klasické látkové vložky či dvojdielne vložky - látkové vložky s vkladačkou, teda s vymeniteľným savým jadrom. Tieto savé jadrá je možné dokúpiť aj zvlášť. A aby tých kombinácií nebolo málo, vybrať si môžete z niekoľkých veľkostí.

Látkové vložky s vymeniteľnou vkladačkou LadyPad môžete zakúpiť v troch veľkostiach: S,M,L (vkladačky sú rovnako k dostaniu v týchto veľkostiach).

Veľkosť Látková vložka Vkladacia vložka
S 230 x 180 mm 200 x 70 mm
M 240 x 190 mm 215 x 70 mm
L 250 x 200 mm 230 x 70 mm

 

Látkové vložky LadyPad majú päť veľkostí:

Veľkosť  
XXS (extra mini) 180 × 160 mm
XS (extra mini)  200 × 170 mm
S (mini) 220 × 180 mm
M (denná) 240 × 185 mm
L (nočná či popôrodná) 250 × 200 mm

 

ladypad-latkove-vlozky-bio

Použitie látkových vložiek

 • Látkové vložky LadyPad upevnite pomocou patentky zospodu nohavičiek.
 • Vložka by mala byť umiestnená našitou značkou „LadyPad“ smerom dolu - teda bude sa dotýkať spodného prádla.
 • Veľkosť vkladacej vložky vyberajte vždy zhodne s veľkosťou látkovej vložky, inak by vložka mohla vypadávať alebo naopak zle pasovať.
 • Vkladacia vložka nie je určená k samostatnému noseniu – ničmenej niektorým ženám použitie vložky bez krídelok vyhovuje.
 • Látková vložka s vymeniteľným jadrom nie je určená k použitiu bez vkladačky, neobsahuje nepriepustnú vrstvu.
 • Pokiaľ chcete mať istotu, že sa vám látkové vložky v nohavičkách nebudú nijak pohybovať, odporúčame ich používať spoločne s nohavičkami Gentle Day. Tie majú dvojitý rozkrok, do ktorého sa látková vložka zapne a potom už nemá šancu sa v nohavičkách nijako pohybovať.

Látková výbavička, alebo koľko čoho

Počet látkových vložiek sa bude odvíjať od sily vašej menštruácie. V silnejšie dni je teda potreba počítať s väčším počtom vložiek. V priemere si ale vystačíte s 2-5 kusmi na deň.

Údržba a pranie

Pred použitím svoju novú vložku LadyPad vyperte. Vložky môžete bez obáv prať v rukách, ale aj v práčke do 60°C. K praniu odporúčame používať ekologicky šetrné prípravky. Nepoužívajte aviváž, ta totiž ničí bambusové vlákna a skracuje dobu životnosti vložiek. Pri dodržovaní pokynov uvedených na etikete, vám vložka bez problémov vydrží 3-5 rokov.

ladypad-latkove-vlozky-farby

Prečo si vybrať látkové vložky LadyPad

 • Bambus je oproti iným materiálom savejší, zachytí vďaka tomu viac menštruačnej krvi.
 • Látkové vložky vyrobené z BIO prírodných materiálov sú priedušnejšie, pri pravidelnom vymieňaní zamedzujú premnoženiu baktérií, ktoré spôsobujú zápaly a mykózy.
 • Vďaka svojej priedušnosti nevytvárajú žiadny nepríjemný zápach.
 • Sú ekologickejšie, spotrebujete ich omnoho menej než klasických jednorázových vložiek a naviac vám pri správnej starostlivosti vydržia roky.
 • Sú ekonomickejšie, odpadajú vám mesačné výdavky na nové jednorázové hygienické potreby.

Látkové vložky LadyPad nájdete v eshope Maluna.cz.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie