Menštruačný kalíšok OrganiCup

Menštruačný kalíšok OrganiCup vyrába dánska firma v Číne. Kalíšok sa vyrába v čírej variante z hypoalergénneho lekárskeho silikónu so "zamatovou" úpravou - je veľmi príjemný na dotyk. V spodnej časti má z vonkajšej strany ryhy, ktoré umožňujú jednoduchšie uchopenie a vybratie. Má vrúbkovanú stopku, ktorú je možné odstrihnúť. Na strane kalíška sú objemové rysky, pokiaľ teda chcete, viete aká silná je vaša menštruácia.

OrganiCup sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach:

Vybrať si môžete z dvoch veľkostí: veľkosť A a veľkosť B.

Veľkosť A (menšia) je odporúčaná ženám, ktoré ešte nerodili, alebo ktoré rodili cisárskym rezom a majú menej než 30 rokov.

 • Priemer: 40 mm
 • Dĺžka so stopkou: 65 mm (dĺžka bez stopky je 50 mm, dĺžka stopky je 15 mm)
 • Objem: 25 ml

Veľkosť B (väčšia) je odporúčaná ženám, ktoré rodili vaginálne a tiež pre všetky ženy po tridsiatke.

 • Priemer: 45 mm
 • Dĺžka so stopkou: 70 mm (dĺžka bez stopky je 55 mm, dĺžka stopky je 15 mm)
 • Objem: 30 ml

menstruacny-kalisok-organicup-A-B

Veľkosť OrganiCup A je oproti veľkosti B o trochu mäkší.

Mnoho žien po tridsiatke potrebuje väčšiu veľkosť kalíška i pokiaľ ešte nerodili. S vekom sa totiž znižuje napätie vaginálnych svalov a kalíšok menšej veľkosti potom nemusí dobre tesniť (preteká). Niektoré športy a aktivity ako napríklad jóga, pilates alebo tanec udržujú vaginálne svaly pevné. Pokiaľ sa niektorej z týchto aktivít veľmi intenzívne venujete, vezmite to do úvahy pri výbere veľkosti kalíška. Viac informácií nájdete v článku Veľkosti menštruačných kalíškov.

Kalíšok OrganiCup patrí v porovnaní s ostatnými značkami k stredne pevným kalíškom (veľkosť B má silnejšie steny a je ešte o trochu pevnejší). OrganiCup je dodávaný spoločne s originálnym bavlneným vreckom a má krásnu papierovú krabičku, ktorá je po rozložení zároveň návodom! Menštruačné kalíšky OrganiCup neboli testované na zvieratách.

Jednorázové pomôcky majú životnosť niekoľko hodín – menštruačný kalíšok OrganiCup roky! Poteší tak peňaženku i planétu.

Pozrite sa na inštruktážne video (v angličtine).

Pred prvým použitím kalíšok sterilizujte vyvarením. Vložte kalíšok do hrnca s vriacou vodou a vyvarte ho po dobu 3-5 minút. Skontrolujte, či je v hrnci dostatočné množstvo vody, aby nedošlo k jej vyvareniu a následnemu pripálenie kalíška.

Ako kalíšok OrganiCup zavádzať a vybrať

Zavádzanie menštruačného kalíška si môžete uľahčiť pár kvapkami lubrikačného gélu na vodnej báze (u nás nájdetelubrikačné gély tu). Uchopte kalíšok OrganiCup do jednej ruky a prstom druhej ruky stlačte jednu stenu kalíška, tzv. Punch down sklad. Kalíšok je ale možné skladať i klasickým C-fold skladom (viac informácií nájdete v článku Sklady menštruačného kalíšku). Takto zložený kalíšok vložte dnu do pošvy, kde sa rozvinie. Správne zavedený kalíšok by vás nemal nikde tlačiť a nemal by ani pretekať.

Kalíšok vylievajte v závislosti na sile vašej menštruácie – maximálne však môže byť zavedený 12 hodín. Spočiatku odporúčame vylievať kalíšok každé 2-4 hodiny, než zistíte, ako silnú máte menštruáciu a ako často je teda potrebné kalíšok vyprázdňovať.

menstruacny-kalisok-organicup

Menštruačný kalíšok OrganiCup pojme až trikrát viac krvi než tampón najväčšej veľkosti!

Ocenenia a certifikáty

 • Vegan Society (číslo 024025)
 • ISO 9001:2008
 • Bol vyrobený v súlade s US Pharmacopoeia XXII Class VI a 21 CFR 177.2600.
 • Certfikát Allergy Certified™ (AC104, AC223, AC382)
 • I keď menštruačné kalíšky v Európe nie sú klasifikované ako zdravotná pomôcka, materiál OrganiCupu spĺňa normy EU pre biologickú kompatibilitu a je testovaný podľa vybranej normy ISO 10993.
 • OrganiCup vyhral ocenenie Best New Product (Najlepší nový produkt) na najväčšom veľtrhu zdravotníckych výrobkov v Škandinávii v roku 2016. Ako najlepší produkt bol v tom istom roku vybraný aj v rámci Danish health stores.

Značka OrganiCup

OrganiCup je dánska firma, ktorá si necháva menštruačné kalíšky vyrábať v Číne: "Vyrábame v továrni najvyššej kvality, ktorú naviac pravidelne kontrolujeme, aby sme si mohli byť istí, že sú splnené všetky požiadavky na kvalitu a CSR." Značka CSR znamená Corporate Social Responsibility, v preklade "spoločenská zodpovednosť firiem". Ide o dobrovoľné integrovanie sociálnych a ekologických hľadísk do každodenných firemných operácií a interakcií. Zásady, ktoré by mala vo svojej praxi dodržiavať spoločensky zodpovedná firma, možno rozdeliť do troch složiek: ekonomická, sociálna a environmentálna oblasť (viac informácií). Menštruačný kalíšok OrganiCup sa vyrába v súlade s ISO 9001: 2008. Vyrába sa v rovnakej továrni od začiatku svojho vzniku, tj. od roku 2012.

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? OrganiCup v eshope Maluna.sk

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie