Menštruačný kalíšok Mooncup

Kalíšok Mooncup sa vyrába v Anglicku od roku 2002. Je to jeden z prvých kalíškov na trhu vyrobený z lekárskeho silikónu. Jeho výroba a samozrejme i sám výrobok je ekologický a firma Mooncup Ltd. za to získala radu významných ocenení a certifikátov.

Kalíšok Mooncup má v spodnej časti z vonku ryhy, ktoré umožňujú ľahšie uchopenie a vybratie kalíšku. Oproti niektorým iným kalíškom má kalíšok Mooncup väčší horný okraj a lepšie tak drží tvar pri vyberaní a tiež sa ľahšie rozvinie pri zavádzaní. Po stranách kalíšku sú objemové rysky, pokiaľ teda chcete, viete aká silná je Vaša menštruácia.

Mooncup sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach:

Veľkosť Mooncup A (after) je odporúčaná ženám, ktoré už vaginálne rodili a tiež pre všetky ženy po tridsiatke. Má priemer 46 mm a dĺžku 50 mm.

Veľkosť Mooncup B (before) je odporúčaná ženám, ktoré ešte nerodili, alebo ktoré rodili cisárskym rezom a majú pod 30 rokov. Má priemer 43 mm a dĺžku 50 mm.

Mooncup je zakončený 21 mm dlhou stopkou, za ktorú možno kalíšok vytiahnuť. Stopku si môžete zastrihnúť na vám vyhovujúcu dĺžku. Objem kalíšku je 20-30 ml.

mooncupA-mooncupB

Väčšina žien po tridsiatke potrebuje väčšiu veľkosť kalíšku i pokiaľ ešte nerodili. S vekom sa totiž znižuje napätie vaginálnych svalov a kalíšok menšej veľkosti potom nemusí dobre tesniť (preteká). Niektoré športy a aktivity ako napríklad jóga, pilates alebo tanec, udržujú vaginálne svaly pevné. Pokiaľ sa niektorej z týchto aktivít veľmi intenzívne venujete, vezmite to do úvahy pri výbere veľkosti kalíšku.

Mooncup B je vhodný pre ženy vo veku okolo 25 rokov, ktoré si nie sú isté výberom veľkosti a typu kalíšku. Mooncup B je kalíšok "ani malý, ani veľký" a mnoho mladých žien ho používa i po pôrode.

Pozrite sa na Mooncup video "Jak kalíšek používat" na YouTube (krátke video s komentárom a titulkami v angličtine).

V čom sa Mooncup líši od ostatných kalíškov?

Firma Mooncup Ltd. garantuje, že výroba menštruačného kalíšku Mooncup je maximálne šetrná k životnému prostrediu. Továreň beží na elektrinu z obnoviteľných zdrojov, bavlnené vrecko, do ktorého je kalíšok balený, je zo 100% biobavlny. Firma Mooncup Ltd. za toto získala niekoľko ocenení a certifikátov. Od roku 2004 má certifikát od Vegan Society a Vegetarian Society. V roku 2007 získala ‘Best Buy’ status od Ethical Consumer magazine, kedy je hodnotených viac než 20 ekologických a etických kritérií. Mooncup je zaradený medzi najlepšie výrobky v The Good Shopping Guide a v roku 2007 bol ocenený vo Women in Ethical Business Award.
Aj keď menštruačný kalíšky nie sú zdravotníckou pomôckou, má Mooncup certifikáciu ISO 13485:2003 a ČSN EN ISO 13485:2012. Ide o medzinárodne uznávaný štandard pre návrh a výrobu zdravotníckych prostriedkov.

mooncup-certifikacie

POZOR! Pôvodné kalíšky Mooncup boli o niečo tuhšie než kalíšky vyrábané dnes a silicon bol zafarbený do žlta. Pretože životnosť kalíšku je až 15 rokov, mnoho žien ich stále používa. Ich príspevky v diskusiách ale nie sú aktuálne k súčasnému prevedeniu kalíšku Mooncup.

Kalíšok Mooncup vám pošleme spolu s vreckom zo 100% biobavlny na úschovu kalíšku, papierovou krabičkou a návodom v češtine. Prosím, zvážte dopredu dobre, ktorú veľkosť si objednáte, z hygienických dôvodov nie je možné už použité kalíšky vymieňať.

Kalíšok Mooncup sa vyrába iba v čírej variante, pretože vo firme Mooncup Ltd. panuje názor, že farebné kalíšky nie sú o nič lepšie než číre a z ekologického hľadiska je lepšie zostať pri výrobe jedného - číreho - typu kalíšku.

menstruacne-kalisky-mooncup

Mooncup – safer, greener, cheaper

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? Mooncup v eshope maluna.sk

Kalíšek.cz je autorizovaný distribútor firmy Mooncup Ltd. v ČR - ak máte záujem o obchodnú spoluprácu, kontaktujte nás.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie