Menštruačný kalíšok Mamicup

Kalíšok Mamicup sa vyrába od roku 2013, je to prvý kalíšok vyrobený v Taliansku. Materiál, z ktorého je Mamicup vyrobený, je certifikovaný lekársky silikón najvyššej kvality.

Kalíšok Mamicup má v spodnej časti z vonku ryhy, ktoré umožňujú ľahšie uchopenie a vybratie kalíšku. Patrí medzi mäkšie kalíšky. Na strane kalíšku sú objemové rysky, pokiaľ teda chcete, viete akú silnú máte menštruáciu. Dierky na kalíšku (dôležité kvoli podtlaku) sú umiestnené dosť vysoko a vďaka tomu majú kalíšky Mamicup veľký objem.

Mamicup sa vyrába v dvoch veľkostiach:

Veľkosť Mamicup L je odporúčaná ženám, ktoré už vaginálne rodili a tiež pre všetky ženy po tridsiatke. Má priemer 47 mm, dĺžku 53 mm a objem 32 ml. 

Veľkosť Mamicup M je odporúčaná ženám, ktoré ešte nerodili, alebo ktoré rodili cisárskym rezom a majú pod 30 rokov. Má priemer 43 mm, dĺžku 48 mm a objem 22 ml.

Mamicup je zakončený dlhou stopkou - u veľkosti L je stopka dlhá 18 mm, u veľkosti M 23 mm. Za stopku možno kalíšok vytiahnúť. Stopku si môžete zastrihnúť na vám vyhovujúcu dĺžku.

Rozmery a objem kalíškov, ktoré uvádzame vyššie, se trochu líšia od tých, ktoré uvádza výrobca. Vychádzame z našich meraní. 

Väčšina žien po tridsiatke potrebuje väčšiu veľkosť kalíšku i pokiaľ ešte nerodili. S vekom sa totiž znižuje napätie vaginálnych svalov a kalíšok menšej veľkosti potom nemusí dobre tesniť (preteká). Niektoré športy a aktivity ako napríklad jóga, pilates alebo tanec, udržujú vaginálne svaly pevné. Pokiaľ sa niektorej z týchto aktivít veľmi intenzívne venujete, vezmite to do úvahy pri výbere veľkosti kalíšku.

Mamicup sa vyrába v štyroch farebných variantách:

Kalíšok Mamicup sa vyrába v klasickej čírej variante a vo farbách Lila, Tyrkys, Pink.

menstruacne-kalisky-mamicup

V čom sa Mamicup líši od ostatných kalíškov?

Mamicup je mäkší (jemnejší) než väčšina ostatných kalíškov. To zn., že ho ľahšie zavediete a vyberiete.
Kalíšok Mamicup ľahšie zrolujete. Keď je dnu, vytvára tým pádom menší tlak a to je dôvod, prečo ho preferujú ženy, ktorých vagína je veľmi citlivá.

Stopka je jemná a ohybná. Niektoré kalíšky majú dutý úchyt, ktorý zachytáva krv a baktérie.
Odvzdušňovacie dierky v kalíšku Mamicup sú umiestnené vyššie než u ostatných menštruačných kalíškov. Preto má Mamicup väčšiu kapacitu a je tak vhodný i pre ženy, ktoré majú silnú menštruáciu. 

100% výroba v Taliansku, ktorá patrí do EU, zaručuje:

  1. Výbornú kvalitu certifikovanú UNI EN ISO 9001
  2. Výrobu zaručujúcu tie najprísnejšie podmienky a bezvýhradná bezpečnosť je samozrejmosťou.

mamicup-pohodlie

Menštruačný kalíšok Mamicup vám pošleme spolu s bavlneným vreckom, papierovou krabičkou a návodom v angličtine a češtine.

Prosím, zvážte dopredu dobre, ktorú veľkosť si objednáte, z hygienických dôvodov nie je možné už použité kalíšky vymieňať.

Mamicup – 100% Made in Italy

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednať? Mamicup v eshope maluna.sk

Ďalšie informácie o kalíšku Mamicup nájdete na webe www.mamicup.cz

 

mamicup-vyhody

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie