Menštruačný kalíšok Luv Ur Body

Kalíšok Luv Ur Body sa vyrába v Malajzii, ale majiteľka firmy Nwadiuto Onuoha, ktorá vymyslela nádherný design kalíšku, je Nigerijka. Radujeme sa z tohto iného, exotického kalíšku, ktorý zároveň spĺňa i prísne hygienické normy. Je vyrobený zo 100% lekárskeho silikónu s atestem FDA.

Všade na kalíšku Luv Ur Body sú z vonkajšej strany rozkvitnuté kvety. Pri vyberaní za spodnú časť teda kalíšok nekĺže. Zároveň sa vďaka kvetom neposúva ani v pošve. Dnu je kalíšok naopak úplne hladký, čo uľahčuje čistenie. Kalíšok sa vyrába v niekoľkých farebných variantách - klasickej čírej (všetky veľkosti), provokatívnej červenej (veľ.M a L), prírodnej zelenej (veľ.M a L) a čírej s farebnými kytičkami (iba veľ.S).

Luv Ur Body sa vyrába va troch rôznych veľkostiach:

Veľkosť Luv Ur Body L (large) je odporúčaná ženám, ktoré už vaginálne rodili a pre tie, ktoré majú dosť silnú menštruáciu a sú zvyknuté používať i veľké tampóny. Kalíšok má priemer 48 mm, dĺžku 56,7 mm a objem 34,5 ml. (Kalíšok vpravo na obrázku.)

Veľkosť Luv Ur Body M (medium) stredná veľkosť je vhodná pre ženy so silnou menštruáciou, ktoré ale nepotrebujú kalíšok s veľkým obvodom. Je tiež vhodná pre ženy s nízkym krčkom maternice. Kalíšok má priemer 45 mm, dĺžku 61,7 mm a objem 31 ml. (Pre mladé dievčatá ho neodporúčame.)

Veľkosť Luv Ur Body S (small) je odporúčaná mladým ženám, ktoré ešte nerodili. Kalíšok má priemer 42 mm, dĺžku 47 mm a objem 28 ml.

menstruacny-kalisok-luvurbody

Kalíšok je zakončený malou guličkou so stopkou v tvare lístku (dĺžky 19 mm). Lístok je mäkký a niektoré ženy ho ani nebudú musieť skracovať. Je ale možné ho ustrihnúť a pre jednoduchšie vybratie zostane na konci kalíšku iba malá gulička.

Väčšina žien po tridsiatke potrebuje väčšiu veľkosť kalíšku aj keď ešte nerodila. S vekom sa totiž znižuje napätie vaginálnych svalov a kalíšok menšej veľkosti potom nemusí dobre tesniť (preteká). Niektoré športy a aktivity ako napríklad jóga, pilates alebo tanec, udržujú vaginálne svaly pevné. Pokiaľ sa niektorej z týchto aktivít veľmi intenzívne venujete, vezmite to do úvahy pri výbere veľkosti kalíšku.

V čom sa Luv Ur Body líši od ostatných kalíškov?

Kalíšky Luv Ur Body majú oproti iným značkám kalíškov veľký objem. Veľkosť M je preto obzvlášť vhodná pre ženy, ktoré majú užšiu pošvu, ale veľmi silnú menštruáciu! Výhodou je to, že nie je nutné kalíšok často vyplachovať a to i pri silnejšej menštruácii.

Väčší objem je zaistený dĺžkou kalíšku a tiež vydutím pod horným okrajom. Aj vďaka nemu sa kalíšok dotýka pošvovej steny na viac miestach a to spoločne so vzorovaných povrchom zabraňuje posúvaniu kalíšku v pošve.

Veľkosť M je vhodná tiež pre ženy s nízkym krčkom maternice - alebo pre tie, ktorým krčok klesá v dobe menštruácie. Kalíšky s menším objemom sú potom krčkom zaplnené a pretekajú. Pre mnoho žien je to mätúce, pretože keď vyberajú kalíšok, nie je vôbec naplnený. Kalíšok Luv Ur Body M je dlhší než iné kalíšky so stredným obvodom a nízky krčok teda nespôsobí problémy s kapacitou.

Menštruačný kalíšok Luv Ur Body dodávame spolu s vreckom z bavlny na úschovu kalíšku, papierovou krabičkou, originálnym návodom v angličtine a s návodom v češtine.

Luv Ur Body – Say goodbye to pads & tampons forever!

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? Luv Ur Body v e-shope.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie