Menštruačný kalíšok Gaia cup

Menštruačný kalíšok od českej firmy TIERRA VERDE s.r.o. je vyrobený v Číne. Vyrába sa z nemeckého materiálu Elastosil iba v čírej variante. Je úplne hladký, okrem spodnej časti, kde sú ryhy pre ľahšie vybratie. Stopka je krátka (10mm), takže niektoré ženy ju ani nebudú musieť ustrihnúť. Otvory slúžiace k vytvoreniu podtlaku sú až tesne pri ústi kalíšku a ten má vďaka tomu väčšiu kapacitu.
Kalíšok Gaia cup je dodávaný s bavlneným sáčkom pre úschovanie kalíšku mimo menštruáciu.
gaia-cup-01

Gaia cup sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach:

Veľkosť S (small) je menší kalíšok určený pre dievčatá a ženy do 25 rokov, ktoré ešte nerodili. Má priemer 44 mm a dĺžku 55 mm (plus 9 mm dlhá stopka), objem kalíšku je 20 ml. 

Veľkosť L (large, väčší kalíšok) je určený pre ženy od 25 rokov a po pôrode. Má priemer 46 mm a dĺžku 60 mm (plus 9 mm dlhá stopka), objem kalíšku je 30 ml.

Vyššie uvedené odporúčanie je od výrobcu. Podľa našeho názoru je kalíšok Gaia cup S vhodný pre ženy 20-30 rokov a veľkosťt L pre ženy po vaginálnom pôrode, nad 30 rokov alebo i pre mladšie, ktoré majú veľmi silnú menštruáciu.

Výhodou kalíšku Gaia cup je, že má dierky dosť vysoko a tak má veľký objem. Je to tiež veľmi mäkký kalíšok, čo citlivé ženy odcenia pri zavádzaní a vyberaní.gaia-cup-02

Gaia cup - Dokonalý nadčasový design od špičkového štúdia ANFAS.

Menštruačný kalíšok Gaia cup v v eshope Maluna.sk

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie