Menštruačný kalíšok FemmyCycle

FemmyCycle je menštruačný kalíšok vyrobený v Kalifornii, v USA. Vyrába sa iba v čírej variante zo silikónu. Certifikácia FDA (the American Food and Drug Administration) zaručuje vysokú kvalitu tohoto kalíšku.

FemmyCycle sa výrazne líši od ostatných kalíškov na trhu. V hornej časti má viečko, ktoré je pri používaní zavrené a pri manipulácii bráni úniku krvi z kalíšku. Zároveň výrobca vďaka tomuto zlepšeniu zaručuje lepšiu ochranu proti pretečeniu. Kalíšok je hladký a vyberá sa pomocou veľkého očka na spodnej strane. 

FemmyCycle - veľkosť S, L a M (kalíšok pre nízky krčok)

FemmyCycle sa vyrába v troch variantách - FemmyCycle S, L a M - FemmyCycle pre nízky krček. Veľkosť M a L sú vhodné pre ženy, ktoré by u iných značiek volili stredný či veľký kalíšok. Teda pre ženy pred i po vaginálnom pôrode, ale nie pre mladé dievčatá, panny a ženy s úzkou pošvou či pre tie, ktoré výrazne posilujú panvové dno (jóga, jazda na koni a pod.). Tým odporúčame veľkosť S.

FemmyCycle S meria 4,5 cm x 3,8 cm (priemer v najširšom mieste x dĺžka bez očka). Objem je 20 ml..

FemmyCycle L meria 4,9 cm x 4,3 cm (priemer v najširšom mieste x dĺžka bez očka). Objem je 27 ml. Design tohto kalíška bol zmenený v januári 2017.

FemmyCycle M (pre nízky krček)meria 4,9 cm x 3,9 cm (priemer v najširšom mieste x dĺžka bez očka). Má menšie očko. Objem je 24 ml. Design tohto kalíška bol zmenený v júni 2016.

Veľká väčšina žien môže mať tento kalíšok bez obáv zavedený až 12 hodín, pretože za celú menštruáciu odchádza celkom asi 30-45 ml krvi. FemmyCycle je naviac navrhnutý tak, aby sa dobre prispôsobil a vyhovoval tak čo možno najväčšiemu počtu žien rôznych vekových skupín.

menstruacny-kalisok-femmycycle

Čo znamená nízko položený krčok?

Pokiaľ je vzdialenosť medzi krčkom a pošvovým vchodom kratší než 5 cm, mohlo by byť obtiažnejšie FemmyCycle štandardnej veľkosti používať. Je potrebná aspoň vzdialenosť 5 cm, aby kalíšok dobre fungoval. V opačnom prípade odporúčame zvoliť FemmyCycle pre nízky krčok.

Ako zistíte, že máte nízký krčok? Zaveďte ukazovák do pošvy a špičkou sa dotknite špičky krčku. Pokiaľ je nameraná vzdialenosť menšia než 5 cm, máte nízky krčok.

Výrobca odporúča FemmyCycle používať 1 rok

Menštruačný kalíšok FemmyCycle - jedna veľkosť FemmyCycle sa vyrába z veľmi mäkkého a tenkého silikónu, ktorý zaručuje pohodlné a jednoduché použitie. Viečko FemmyCycle je dokonca ešte tenšie, takže sa častým otváraním a zatváraním môže opotrebovať. I tak tento kalíšok vydrží rok až dva v závislosti na užívateľke. Naviac bolo zistené, že niektoré mikroorganizmy dokážu rásť i na silikóne a môžu spôsobiť úporné kvasinkové infekcie. Pravidelná výmena FemmyCyclu minimalizuje možnosť ich nárastu. I keď budete FemmyCycle každý rok meniť, je jeho použitie podstatne ekologickejšie a ekonomickejšie, než používanie klasických vložiek a tampónov.

Sterilizácia

Pred a po menštruácii môžete kalíšok vysterilizovať a to tak, že ho na päť minút namočíte do roztoku octu a vody (1 diel octu na 9 dielov vody) a opláchnete čistou vodou.

Náš názor - kalíšok je vyrobený zo silikónu rovnako ako iné kalíšky. Možno ho preto sterilizovať vyvarením alebo pomocou tabliet Milton. V tom prípade zabránite v množení mikroorganizmov na kalíšku. Silikón všeobecne je nepriľnavý pre baktérie, nebudú sa tam teda držať viac než na iných kalíškoch. Pokiaľ teda nedôjde k mechanickému poškodeniu opotrebením, bude možné kalíšok používať i dlhšie ako jeden rok. Toto nechávame na zvážení našim zákazničkám ;)

Ako FemmyCycle zavádzať:

  • Sadnite si rozkročmo na toaletu, v drepe alebo stojte s jednou nohou oprenou o sedátko toalety.
  • Spojte okraje FemmyCycle a pevne ich zovrite, ako vidíte na obrázku.
  • Ohnite FemmyCycle uprostred horného okraja do tvaru písmena U. Držte ho pri okraji tak, aby sa vzduch dnu úplne nevytlačil, napomôže to jednoduchšiemu otvoreniu, až bude kalíšok v pošve.
  • Držte okraj FemmyCycle ukazovákom a palcom, druhou rukou rozovrite vaginálne pysky a jemne menštruačný kalíšok zaveďte. Ten sa dnu samovoľne rozvinie. Ľahšie sa rozvinie, pokiaľ povolíte zovrenie hneď na začiatku pošvy, kde je lepší prístup vzduchu.
  • Posuňte FemmyCycle hlbšie. Prestaňte ho zasúvať vo chvíli, kedy je dolný okraj celý v pošve.

Tipy pre jednoduchšie zavedenie

  1. Vyprázdnením močového mechúra a čriev vznikne pre FemmyCycle viac miesta a jeho zavádzanie bude pohodlnejšie.
  2. Pevne stlačte okraj FemmyCycle a zložte ho, aby sa vám lepšie zavádzal.
  3. Naneste na okraj trochu lubrikantu na vodnej báze, alebo ho namočte vo vode.
  4. Zvoľna a pomaly zaveďte kalíšok do pošvy, skladom ku konečníku.
  5. Aby sa kalíšok lepšie rozvinul, môžete pozdĺž skladu odtlačiť poševnú stenu prstom, takže sa do kalíšku nasaje viac vzduchu.

Pozn.: FemmyCycle je zámerne navrhnutý tak, aby sa v pošve nerozvinul úplne. Tým je vytvorený potrebný podtlak, ktorý krv smeruje dnu do kalíšku.

Podrobný návod nájdete tu.

Say goodbye to pads and tampons!

kalisok-femmycycle-maly-01

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? FemmyCycle v eshope Maluna.cz

Ďalšie informácie o kalíšku FemmyCycle nájdete na webe www.femmycycle.cz

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie