Menštruačný kalíšok DivaCup

DivaCup® je menštruačný kalíšok vyrobený z lekárskeho silikónu v Kanade (firma Diva International Inc.). Je to jeden z prvých silikónových kalíškov na trhu, v predaji je od roku 2003. Vyrába sa iba v jednej farebnej variante.

Kalíšok DivaCup má v spodnej časti z vonkajšej strany, ryhy, ktoré umožňujú jednoduchšie uchopenie a vybratie kalíška. V porovnaní s ostatnými kalíškami patrí k tým mäkším. Na strane kalíška sú objemové rysky, pokiaľ teda chcete, viete aká silná je vaša menštruácia. DivaCup je dodávaný spolu s originálnym bavlneným vreckom.

DivaCup sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach:

DivaCup model 1 (menšia) je odporúčaná ženám, ktoré ešte nerodili, alebo ktoré už rodili cisárskym rezom majú menej ako 30 rokov. Má priemer 41 mm a dĺžku 57 mm.

DivaCup model 2 (väčšia) je odporúčaná ženám, ktoré už rodili vaginálnou cestou a tiež pre všetky ženy po tridsiatke. Má priemer 45 mm a dĺžku 57 mm.

DivaCup je zakončený 13 mm dlhou dutou stopkou, za ktorú možno kalíšok vytiahnuť. Stopku si môžete zastrihnúť na vám vyhovujúcu dĺžku. Objem kalíška je 20-30 ml.

kalisok-divacup-01

Mnoho žien po tridsiatke potrebuje väčšiu veľkosť kalíška i pokiaľ ešte nerodili. S vekom sa totiž znižuje napätie vaginálnych svalov a kalíšok menšej veľkosti potom nemusí dobre tesniť (preteká). Niektoré športy a aktivity ako napríklad jóga, pilates alebo tanec udržujú vaginálne svaly pevné. Pokiaľ sa niektoré z týchto aktivít veľmi intenzívne venujete, vezmite to do úvahy pri výbere veľkosti kalíška.

Pozrite sa na inštruktážne video (v angličtine):

 Moje nadšenie pre zdravú a príjemnú variantu menštruačnej hygieny začalo ešte v čase, kedy som bola mladé dievča. Každý mesiac som musela pretrpieť svoju periódu s nehygienickými a nepohodlnými jednorázovými tampóny a vložkami. Keď som vyrástla a začala skúmať alternatívne produkty pre hygienu pri menštruácii, bola som nimi nadšená a stalo sa to mojou vášňou. V deň, kedy som objavila menštruačné kalíšky, sa môj sen o dokonalej menštruačnej pomôcke premenil v skutočnosť.
Po desať rokov som propagovala i predávala menštruačné kalíšky po celom svete. V roku 2001 som začala experimentovať s vlastnými návrhmi a nápadmi. Po rokoch skúseností a výskumu sme navrhli DivaCup, opakovane použiteľný menštruačný kalíšok, vďaka ktorému môže byť žena v pohodlí i počas menštruácie. Prebudím sa každý deň a som šťastná, že sa môžem podeliť o všetko okolo kalíškov DivaCup s mladými ženami, a i s tými trochu staršími, ktoré nielen hľadajú lepší hygienický produkt, ale i nový vzťah s ich menštruačnému cyklu!

Francine Chambers, predsedkyňa a spoluzakladateľka Diva International Inc.

Certifikácia ISO 13485:2003 a atest americkej FDA a austrálskej TGA zaisťuje, že se DivaCup vyrába a je vyskúšaná a overená v rámci medzinárodných noriem, ide o pečať štandardných kvalít pre zdravotnícke prostriedky. Každý DivaCup je vyrobený z rovnakého silikónového materiálu a neobsahuje: latex, plast, akryl, BPA, elastomery a polyethylény, je bez farbív. Bolo preukázané, že silikónové produkty sú biokompatibilné (prijímané ľudským telom bez nežiadúcich účinkov), trvanlivé, flexibilné a ľahko sterilizovateľné.

 

kalisok-divacup-02

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? DivaCup v eshope Maluna.cz

Kalíšok DivaCup vám pošleme spoločne s vreckom z bavlny na úschovu kalíška, papierovou krabičkou a návodom v češtine. Prosím, zvážte dopredu dobre, ktorú veľkosť si objednáte, z hygienických dôvodov nie je možné už použité kalíšky vymieňať.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie