Menštruačný kalíšok Claricup

Claricup™ je menštruačný kalíšok vyrobený z lekárskeho silikónu vo Francúzsku. Je navrhnutý tak, aby jeho čistenie bolo jednoduché, vnútro kalíšku je hladké a stopka uľahčujúca vybratie je rovná a plná. Zvonku kalíšku sú 4 pozdĺžne ryhy, ktoré zabraňujú posunu kalíšku. Vyrába sa iba v jednej farebnej variante. Kalíšky majú CE označenie, zdravotné atesty a firma Claripharm™ dbá na udržanie vysokej kvality i o pravidelnú kontrolou výroby a starostlivý výber zamestnancov a partnerov.

Kalíšok Claricup je dodávaný s originálnym praktickým obalom (Claribox), ktorý možno využívať k sterilizácii kalíšku v mikrovlnnej rúre.

menstruacny-kalisok-claricup

Claricup sa vyrába v troch rôznych veľkostiach:

Claricup veľkosť 1 (skôr S) je menší kalíšok určený pre dievčatá a ženy pred pôrodom. Má priemer 41 mm a dĺžku 47mm, objem kalíška je 21 ml.

Claricup veľkosť 2 (skôr L) je určený pre všetky ženy, ktoré majú viac ako 30 rokov, a/lebo ktoré už rodili. Má priemer 46 mm a dĺžku 52 mm, objem kalíška je 31 ml. 

Claricup veľkosť 3 je určený pre všetky ženy, ktoré potrebujú naozaj veľký kalíšok. Má priemer 51 mm a dĺžku 54 mm, objem kalíška je 36 ml.

Všetky kalíšky sú vyrobené zo silikónu rovnakej pevnosti a patria skôr medzi mäkké kalíšky. Spracovanie silikónu je veľmi kvalitné a ich povrch je „zamatový“. Dĺžka stopky u kalíšku veľkosti S je 27 mm, u veľkosti L 22 mm a je možné ju skrátiť na vám vyhovujúcu dĺžku.

Výrobca odporúča sterilizovať kalíšok vždy ráno a večer počas periódy. Ponúka dva spôsoby:

  1. Umiestnite kalíšok Claricup do Clariboxu stopkou smerom dole. Nalejte do Clariboxu vodu tak, aby siahala až po rysku. Nechajte kryt otvorený a zahrejte Claribox v mikrovlnnej rúre na 750 W po dobu 5 minút.
  2. Ponorte váš Claricup do hrnca s vriacou vodou na dobu 7 minút.

Pravidelne si kalíšok vyčistite intímnym gélom Clarigyna alebo jemným mydlom. Nikdy k čisteniu nepoužívajte ropné produkty (vazelína), esenciálne oleje, čistiace prostriedky pre domácnosť či parfémované mydlá. Claribox možno umývať v umývačke riadu.

Na konci menštruačného cyklu dbajte na to, aby ste kalíšok ukladala čistý a osušený, zabránite tak tomu, aby kalíšok začal zapáchať. Kalíšok Claricup je odporúčané používať po dobu 5 rokov. V prípade, že sa objavia nejaké praskliny či iné poškodenia, je nutné ho vymeniť za nový.

Menštruačný kalíšok Claricup si môžete zakúpiť v eshope maluna.cz.

claricup-clarigyna

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie