Kalíšok nejde vybrať!

Koľkokrát už prišiel mail s tým, že kalíšok nejde vybrať … Koľko je zúfalých alebo naštvaných príspevkov v diskusiách! Ste zrovna v tej situácii? Alebo ju máte za sebou a bojíte sa preto kalíšok skúsiť znovu?

Kalíšok niekedy zájde príliš hlboko do pošvy. Môže sa to stať, keď je pre ženu moc malý, netesní a posúva sa. Alebo keď je moc veľký – hlbšie v pošve je viac miesta a kalíšok sa tam posunie. Alebo keď plávate či spíte – telo je uvolnené a kalíšok sa posunie. Môže to byť, ale i nemusí, sprevádzané pretečením kalíšku. A môžu byť i iné situácie, kedy sa proste kalíšok dostane príliš hlboko a je zložité ho vybrať …

V diskusiach sa objavujú stále rovnaké príspevky. Kalíšok zašiel hlboko, vystresovaná žena ho nemohla vytiahnuť, „rvala ho von“ a ublížila si, či dokonca musela navštíviť gynekológiu. Niektoré ženy si takéto príspevky prečítajú už pred vyskúšaním kalíšku a dopredu majú z tejto varianty strach. Ani sa nedivím! Aj mne niekedy behá mráz po chrbte pri predstave poškrabania, natrhnutia apod.

Kľúčom k úspechu či neúspechu je stres

Menštruačné kalíšky majú stopku či iné zakončenie uľahčujúce vybratie a kopírujúce systém tampónov, ktoré väčšina žien pozná a má s nimi skúsenosť. Ničmenej kalíšok sa najlepšie vyberá za spodnú časť, nie za stopku. Trochu kalíšok zmačknite, zruší sa podtlak a kalíšok vytiahnete. U niektorých žien sa vytvára silnejší podtlak, môžu si to ľahko overiť i podľa zvuku. U iných to ani nie je poznať a kalíšok predsa funguje, ako má.

Každá žena (poiaľ nie je extrémne obézna) si je schopná dosiahnuť na krček maternice. V našej spoločnosti k tomu nie sme vedené, takže mnoho žien nielenže nevie, kde krček maternice majú, ale nevedia, že ho vôbec majú. Odporúčam to preskúmať, pokiaľ ste to ešte nikdy neurobila. Zistíte napr i to, či je váš krček nízko položený, čo môžete zohľadniť pri výbere kalíšku.

V každom prípade – medzi pošvou a maternicou je krček maternice. Cez ten kalíšok nemôže prejsť. A vzhľadom k tomu,

že si dosiahnete na krček maternice, určite vyberiete i váš menštruačný kalíšok!

 Celý problém s vyberaním kalíšku je vo vašej hlave. Pokiaľ ste v strese, tak sa svaly panvového dna stiahnu = pošva sa zmenší. V tom prípade na krčok ani zasunutý kalíšok nedosiahnete. Možno dosiahnete jedným prstom, ale na kalíšok potrebujete dva prsty – musíte ho chytiť a vytiahnuť.

Čo teda robiť?

1) Zaujmite polohu v drepe so široko roztiahnutými nohami. Najskôr skúste posunúť kalíšok nižšie stiahnutím svalov – zatlačíte podobne, ako keď ste na záchode. Pre niektoré ženy to bude jednoduché - ľahko poznajú, ktoré svaly použiť. Po pôrodoch či pri sedavom spôsobe života to ale môže byť pre niektoré ženy ťažšie. Kalíšok stiahnutím svalov vypudíte nižšie, chytíte ho a vyberiete.

2) Pokiaľ kalíšok nejde posunúť pomocou stiahnutia svalov, skúste vsunúť dva prsty do pošvy a kalíšok nahmatať a vytiahnuť. Určite pomôže, keď sa zároveň pokúsite tlačiť smerom dolu – von. Čo také môže pomôcť (a nerobím si srandu, mám to vyskúšané) – vyplazte pri tom jazyk ako najviac môžete (ak to budete robiť pred zrkadlom, tak pri tomto kroku sa vám minimálne zlepší nálada :) 

3) Urobte si „to“. Áno, mám na mysli masturbáciu. Alebo poznáte lepší sposob ako sa uvoľniť? Či už dosiahnete orgazmus či nie, celá pošva sa pri masturbácii zvlhčí a uvoľní. Budete môcť na kalíšok ľahko siahnuť a vybrať ho. Pokiaľ máte otvorený vzťah s partnerom, potom môžete tiež poprosiť jeho o vybratie kalíšku. Muži mávajú dlhšie prsty než my ženy a často sú to len naše predsudky, ktoré nám nedovoľujú si pripustiť, že by takáto aktivita bola pre muža zábavná a vzrušujúca ;)

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie