Informácie o materiále a výrobe kalíškov Me Luna

Niektoré ženy sa pýtajú, či sú kalíšky Me Luna zdravotne nezávadné rovnako ako kalíšky vyrobené z lekárskeho silikónu. Preto by sme vám radi poskytli komplexné informácie o materiále, který je pre výrobu kalíškov Me Luna používaný.

zdravotna-nezavadnost-meluna

Kalíšok Me Luna neobsahuje bielidla, deodoranty ani absorpčné gely.

Je tiež bez PVC, silikónu, latexu, proteinov a preto je hypoalergénny.

Pri výrobe nie sú používané Alkylfenoly.

 

Z čoho sa Me Luna vyrába?

Me Luna je vyrobená z TPE (termoplastického elastomeru). Jedná sa o špeciálne vyrobený TPE, výroba je prísne sledovaná. Tento typ TPE bol schválený pre výrobu lekárskych pomôcok a zariadení. („TPE“ je všeobecný termín pre typ termoplastu, kedy sa elastomery vplyvom pôsobenia tepla zahrievajú a stávajú se tak flexibilné.)

Materiál pre výrobu pochádza od firmy Kraiburg GmbH Waldkraiburg. Tento konkrétny typ termoplastu TPE bol vyvinutý špeciálne pre veľmi citlivú pokožku. Bol tiež testovaný a získal osvedčenie o nedráždivosti pri kontakte so sliznicou. Rôzne zdravotné pomôcky z neho sú používané v nemocniciach a pediatrických klinikách. Materiál sa vyrába v Nemecku.

Mimo iného sa materiál, z ktorého sa vyrábajú kalíšky Me Luna, používa aj pre výrobu cumlíkov do kojeneckých fľaší. Vzhľadom k prísnym zákonom ohľadne nezávadnosti detských produktov v Nemecku, si môžete byť isté, že Me Luna je vyrobená z najkvalitnejších materiálov.

Certifikácie

  • BfR - Bundesinstitut für Risikobewertung, Spolkový inštitút pre posudzovanie rizík
  • FDA - Food and Drug Administration, Úrad pre kontrolu potravín a liečiv
  • 2002/72/EC vyhovel a certifikovaný ISO 10993-10

Tu môžete vidieť aktuálne dokumenty a certifikáty týkajúce sa typu termoplastu TPE, z ktorého je menštruačný kalíšok Me Luna vyrobený (dokumenty i certifikáty sú v angličtine):

meluna-jemny-kalisok

Prečo sa Me Luna nevyrába zo silikónu, ako ostatné menštruačné kalíšky?

Me Luna je vyrobená z termoplastu TPE, pretože tento plast je praktickejší a jednoduchší na spracovanie ako silikón. Práve vďaka týmto vlastnostiam sme schopní predávať kalíšky Me Luna za tak priaznivú cenu a môžeme ich ponúkať v mnohých variantách. Povrch TPE má oproti niektorým spracovaniam silikónu lepší povrch, je príjemnejší na dotyk. TPE je hladký a suchý, zatiaľ čo silikón je hladký a na dotyk pocitovo „lepkavý“. Mnoho produktov, ktoré sa skôr vyrábali z latexu či silikónu sa dnes už vyrábajú z TPE – možno ste si zatiaľ iba nevšimli!

Čo sa deje počas výroby?

Me Luna se vyrába výhradne v Nemecku. Výrobné zariadenie se nachádza v meste Gunzenhausen. Počas výroby sú vysoko kvalitné plastové granule vložené do špeciálnych strojov, kde sú roztavené a pod veľkým tlakom vstreknuté do formy, ktorá utvára tvar kalíšku. Tento stroj umožňuje výrobu iba jedného typu kalíšku naraz! Ten sa po ochladení zo stroja vyberie a prechádza okamžitou kontrolou. Čo znamená, že sa dokladne prezrie zo všetkých strán, či sa počas výroby v plastu nevytvorili malé vzduchové bublinky. Pokiaľ je nájdená akákoľvek závada, kus je odmietnutý.

Farby

Pri výrobe farebných kalíškov sa farebné TPE granule zmiešajú s malým množstvom farby (približne 2-4%). Tieto farby sa nepoužívajú v lekárstve, ale sú schválené ako potravinárske farbivo. Lekárske schválenie farieb je veľmi obtiažne a nákladné, pretože doposiaľ nik nechcel vyrábať injekčné striekačky v pestrých farbách! :)

menstruacne-kalisky-meluna-farby

Bezpečnosť

Od doručenia granulí z firmy Kraiburg GmbH, až po výrobu a balenie, je celý proces starostlivo kontrolovaný a dokumentovaný. Všetk dokumentácia je k dispozícii k prehliadnutiu. Kvalita je certifikovaná a kontrolovaná podľa DIN ISO 9001:2000. Kalíšky Me Luna sú vyrábané moderným spôsobom za použitia šetrných zdrojov.

Pripravené k odoslaniu

Keď je kalíšok Me Luna vyrobený a skontrolovaný, putuje do expedičného oddelenia. Tu sa kalíšky balia a odosielajú do celého sveta našim spokojným zákazničkám.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie