Bezpečnosť a zdravotná nezávadnosť kalíška Lunette

Už od detstva sme vedení k tomu, aby sme premýšľali nad potravinami, ktoré jeme. Tak prečo sa nezamýšľame i nad tými vecmi, ktoré do našeho tela vkladáme? Vo firme Lunette veria (a my tiež), že naše telo je ríša divov a menštruačný kalíšok Lunette je navrhnutý s ohľadom na to. Lunette nie je len pekný menštruačný kalíšok. Je zároveň veľmi kvalitný, bezpečný a tiež šetrný k ženskému telu a k životnému prostrediu.

Kvalita na prvom mieste

Fínske štandardy

Menštruačný kalíšok Lunette je vyrobený z mäkkého silikónového materiálu, ktorý je schválený FDA (Úrad pre liečivá a potraviny amerického ministerstva zdravotníctva). Finská továreň Lunette starostlivo sleduje výrobu každého kalíška, aby bola zaručená jeho bezpečnosť a bezchybné prevedenie.

Produkty Lunette získali prestížne certifikácie Key Flag, ktorá oceňuje prvotriedne výrobky navrhnuté a vyrábané vo Fínsku. Certifikácie „Design by Finland“ dokazuje, že tieto výrobky sú navrhnuté fínskymi dizajnérmi. Firma Lunette dodáva: „Sme hrdí na naše produkty a tvrdo pracujeme, aby sme zaistili, že ponúkame to najlepšie!“

menstruacny-kalisok-lunette

Menštruačný kalíšok Lunette vznikol v roku 2005 a od tej doby je možné ho zakúpiť v rôznych krajinách po celom svete.

Štandardy USA

Lekársky silikón, ktorý sa používa k výrobe menštruačného kalíška Lunette má atesty FDA (Úrad pre liečivá a potraviny amerického ministerstva zdravotníctva). Je hypoalergénny, bez toxínov a nie je škodlivý pre ľudské telo. FDA odporúča vymieňať menštruačný kalíšok každé dva až tri roky.

Austrálske štandardy

TGA (The Therapeutic Goods Administration) je austrálska regulačná agentúra pre liečivá a lekárske vybavenie. Menštruačný kalíšok Lunette bol zaradený do tohto austrálskeho registra (ARTG) v roku 2007 (AUST L157084) a stal sa tak prvým silikónovým kalíškom, ktorý sa legálne začal v Austrálii predávať!

Záruka značky Lunette

Buďte na pozore, nie všetky menštruačné kalíšky, ktoré ako Lunette vypadajú, boli tiež rovnako vyrobené. I keď kalíšok na prvý pohľad vypadá rovnako, uistite sa, že sa jedná o originálny kalíšok značky Lunette. Nakupujte v obchodoch a e-shopoch, ktorým môžete veriť. Zdravie máme totiž iba jedno.

menstruacny-kalisok-lunette-01

Originálne kalíšky Lunette sú skrátka najlepšie!

Už od začiatku výroby kalíškov sa našli takí, ktorí kopírovali návrhy iných výrobcov. Bohužiaľ ani kalíšok Lunette nie je v tomto ohľade výnimkou. Avšak len preto, že nejaký kalíšok vypadá ako Lunette, neznamená to, že je to on. Na rozdiel od kópií používa firma Lunette lekársky silikón a farbivá schválené FDA.

Samozrejme, že si môžete kúpiť kalíšok, ktorý bude lacnejší. Ale kvalita, bezpečnosť a dôveryhodnosť by pre vás mali byť vždy prioritou.

Prečo je originál tak dôležitý?

  • Silikón z neznámeho zdroja môže ohroziť naše zdravie.
  • Neoriginálny kalíšok by mohol obsahovať toxické či nebezpečné látky pre naše telo.
  • Zlá kvalita materiálu môže viesť k ľahšiemu opotrebeniu kalíška, trhlinám či problémom s roztvorením kalíška a držaním na správnom mieste.

Silikón, ktorý sa používa k výrobe menštruačného kalíška Lunette, nie je rovnaký ako ten, ktorý sa používa pre silikónové prsné implantáty. Je mäkký, hodvábny a predsa pevný a pre telo nepredstavuje žiadne riziko.

Obsahuje menštruačný kalíšok Lunette ftaláty, bisfenol A alebo ťažké kovy?

Nie. Kalíšky Lunette (číre i farebné varianty) sú vyrobené z lekárskeho silikónu najvyššej kvality a neobsahujú žiedne ftaláty, bisfenol A a ani ťažké kovy.

Mala by som vymieňať kalíšok Lunette každý rok za nový?

Nie je nutné takto často kalíšok vymieňať. Môžete ho bez obáv používať niekoľko rokov. Bežne sa uvádza 5-10 rokov, avšak FDA odporúča vymieňať kalíšky čo tri roky. Pokiaľ o novom kalíšku uvažujete iba kvoli jeho zafarbeniu, je možné takto zájdený kalíšok vyčistiť (Prečítajte si článok Ako kalíšok vyčistiť. Značka efektívne a rýchlo!).

Ako môžem mať istotu, že sa výrobky firmy Lunette skutočne vyrábajú vo Fínsku?

Všetky produkty značky Lunette, a to vrátane čistiaceho gélu Lunette (Gel FeelBetter) a Moodsmooth Remedy oleja, majú prestížne ocenenie Key Flag. Toto ocenenie a certifikácia sa udeľuje iba výrobkom, ktoré sa vyrábajú vo Fínsku. Združenie podporuje a reguluje fínsku výrobu, výrobky a inovácie už viac ako 95 rokov.

Článok bol volne preložený zo stránok výrobcu Lunette, originálne znenie nájdete tu: Menstrual Cup Quality And Standards.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie