Aniónové vložky z bio bavlny

Spojenie bio bavlny a turmalínového jadra – duo na ktoré sme dlhú dobu čakali. A práve vložky Gentle Day® toto spojenie v sebe prepojujú. Čím sa tieto aniónové vložky od bežných vložiek odlišujú?

Všetky vložky sú označené zdravotným certifikátom Made for Health, ktorý sa používa ako symbol chemicky a zdravotne nezávadných textilných produktov v oblasti zdravotnej starostlivosti. Chemickú neškodnosť potvrdzuje súlad s nariadením REACH a biologickú nezávadnosť zas mikrobiologická kontrola a testy biokompatibility, ktoré boli Gentle Day® prevedené na finálnom produkte.

certifikacia-gentle-day

Vložky majú tiež označenie Oeko-Tex® 100 (No 2011LK0006). To znamená, že príslušný produkt úspešne prešiel testami na viac než 100 parametrov súvisiacich so zdravím človeka, ktoré prevádzajú nezávislé testovacie inštitúcie združení OEKO-TEX®. Produkty s týmto označením spĺňajú najvyššie požiadavky na zdravie človeka a životné prostredie.

Vložky Gentle Day® sú ale šetrné nielen k nám, ale i k prírode. Norma ISO 14001:2004 sa zameriava na systémy riadenia životného prostredia, ktorých prostredníctvom sa zaisťuje efektívny výrobný proces, zdokonalená preprava, efektívnejšie využívanie prírodných zdrojov a hospodárenie s odpadom a minimalizácia činností negatívne vplývajúcich na životné prostredie, t. j. znečisťujúcich vzduch, vodu a pôdu.

Anióny 

O pozitívnych účinkoch aniónových vložiek sme už písali (Pozitívne účinky turmalínu v aniónových vložkách). Ale krátke opakovanie nikdy neuškodí.

Ióny môžeme rozdeliť na kladné – katióny a záporné – anióny, ktoré sú považované za zdraviu prospešné. Vložky Gentle Day® obsahujú turmalínový pásik, ktorý dokáže vplyvom zvlhčenia produkovať anionty a malé množstvo infračerveného svetla (Far-IR), ktoré sa napríklad používa pri svetelnej terapii.

Zaujímavosť: Vedci zistili, že naše zdravie je priamo ovplyvnené množstvom aniónov vo vzduchu.

Anióny sa nachádzajú vo voľnej prírode, napríklad v lesoch, ale ich najväčšia koncentrácia je v blízkosti mora. Sú schopné zo vzduchu priťahovať rôzne mikročastice a tiež dokážu ničiť vírusy, eliminujú počet baktérií, odstraňujú prach a zápach. Pokiaľ je telo vystavené nedostatku aniónov, mení sa jeho chemické zloženie a tieto zmeny môžu viesť k fyzickej únave a dokonca až k depresiám či úzkostiam. Pokiaľ naopak máme aniónov dostatok sme viac odolní, vitálni a celkovo viac zdravší. Zvýšiť koncentráciu aniónov môžeme práve vďaka vložkám Gentle Day® (teda najlepšie skombinovať aniónovú vložku  s pobytom v horskom lese a trvalé zdravie máme zaručené :)).

Anióny prenikajú do vnútorných pohlavných orgánov, kde sa skrze sliznicu vstrebávajú do krvného obehového systému, zvyšujú okysličenie krvi, čím urýchľujú proces regenerácie vnútorných pohlavných orgánov. Zvýšenou sekréciou sa organizmus rýchlejšie a účinnejšie zbavuje toxických a cudzorodých látok. Tým získava vyššiu regeneračnú schopnosť a odolnosť voči externým vplyvom. Zároveň tento proces zvyšuje imunitu voči choroboplodným zárodkom.

Aniónové vložky Gentle Day vám odporúčame používať:

 • Na každodenné nosenie
 • Pri výtokoch počas vaginálnej mykózy a iných infekciách
 • Pokiaľ ste náchylná k infekciám močových ciest
 • Pri inkontinencii
 • Pri menštruácii
 • Pri problémoch s hemeroidmi
 • V období po pôrode
 • Po pobyte v bazéne
 • Pri aktívnom sexuálnom živote
 • Po gynekologických zákrokoch

Používanie počas tehotenstva sa neodporúča.

Už sme si uviedli, že dnu vo vložkách sa nachádza turmalínové jadro - prúžok, ktorý produkuje anióny, ale čo ďalej? Vložky Gentle Day® sú mnohonásobne savejšie než klasické vložky a to vďaka svojej absorpčnej vrstve: kukuričnému polymeru. Všetka tekutina zostane vsiaknutá práve v tejto vrstve, čo znamená, že sa nedostane do tých nižších vrstiev. Nočné vložky Gentle Day® dokonca absorbujú 3 – 4 x viac tekutiny oproti bežným nočným vložkám.

Aby vložka držala na nohavičkách, je zospodu lepiaci pásik. Konvenčné vložky však obsahujú lepidlo, ktoré môže byť škodlivé. I na to výrobci vložiek Gentle Day® mysleli. Obsahujú lepidlo, ktoré je vyrobené na potravinárskej báze a ktoré nie je zdraviu škodlivé. (A nemusíte sa obávať, že by po odlepení vložky na nohavičkách zbytky tohto lepidla zostali.)

Dotyková vrstva je z bio bavlny a je tak oveľa vhodnejšia pre ženy, ktoré trpia rôznymi intímnymi problémami. Naozaj je medzi konvenčnou bavlnou a tou bio tak veľký rozdiel? Áno, je. O rozdieloch tejto bavlny sme sa rozpísali v článku o bio bavlne. Aj keď sa článok zameriava na spodné prádlo, pre jednorázové hygienické pomôcky z bio bavlny to platí rovnako.

Ako často vložky Gentle Day® meniť?

Aj keď sú tieto vložky savejšie (čo dokazuje i krátke video), je potreba ich pravidelne meniť. Nočné vložky vydržia celú noc a u tých denných záleží na sile vašej menštruácie, odporúčame vymieňať do 4 – 6 hodín. Intimky ako ochrana prádla (a zároveň ochrana vašej jemnej pokožky pokiaľ používate nohavičky zo syntetických materiálov) zvládnu i dlhšiu dobu.

Anióny sú z jednej vložky uvolňované po dobu 10 – 12 hodín.

gentle-day-vlozky

Pozitíva aniónových vložiek Gentle Day®

 • Sú prvotriednej kvality a vhodné i pre citlivú a alergickú pokožku.
 • Napomáhajú obnovovaniu prirodzeného pH pokožky.
 • Neobsahujú chlór, formaldehyd, arómy, ani žiadne iné škodlivé látky a nemajú tak žiadne vedľajšie účinky na vaše zdravie.
 • Sú to jediné ekologické a organické vložky s aniónovým pásikom obsahujúcim turmalín, ktoré majú patent (patent č. 200510076755).
 • Spájajú výhody Far-IR (infračervené svetlo) a aniónovú technológiu.
 • Majú vynikajúce antibakteriálne a protizápalové účinky.
 • Majú veľmi dobrú priedušnosť i počas horúcich dní.
 • Intimku môžete používať dlhší čas – antibakteriálna ochrana dokáže pôsobiť až 20 hodín (odporúčame však vložku vymieňať častejšie).
 • Každá vložka je samostatne zabalená a nachádza sa v sterilnom a hermeticky uzavretom balení.
 • Zlepšujú vnútornú sekréciu.
 • Odstraňujú nepríjemné zápachy.
 • Vďaka svojej vysokej savosti nespotrebujete tak veľké množstvo vložiek a to ani pri silnej menštruácii.

V eshope Maluna.cz si môžete vybrať z viacerých variant aniónových vložiek.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie