Prírodná lufa plochá

Kód: 4838
Neohodnotené
Značka: Caribbean Sun
€2,30
Skladom (1 ks)

Lufa je vhodná k očiste tela - ako peeling, k masáži, do sauny. Cena za 1 kus s povrázkom, veľkosť 15 cm.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prírodná egyptská lufa pre peeling, masáž a do sauny

Prírodná lufa je po namočení príjemne mäkká. Šetrne a dokonale odstráni odumretú pokožku. Vďaka silnému prekrveniu kožné bunky regenerujú a výsledkom je výrazne hladšia a jemnejšia pokožka. Jemná masáž celého tela a následné prekrvenie pôsobia úľavu pri únave a bolesti svalov, pri bolestiach kĺbov postihnutých reumatizmom apod. Masáž chodidiel je veľmi účinná proti tvrdnutiu kože. Egyptská lufa je tiež jedným z najúčinnejších prostriedkov proti vzniku celulitídy.

Prírodná lufa je vhodná i k umývaniu tváre. Dôkladným vyčistením sa pleť prekrví a napne. Odporúčame použitie 2-3x týždenne. V prípade aknóznej a problematickej pleti sa poraďte so svojou kozmetičkou alebo buďte pri prvom použití opatrná a sledujte reakciu pleti.

Použitie: Lufu namočte a až potom používajte na umývanie. Použitý sprchový gél z nej vymyte, ale žmýkajte lufu veľmi opatrne. Po každom použití a styku s vodou je nutné nechať lufu uschnúť.

Rastlina Lufa (Lufa Cylindrica) má pôvod v tropických krajinách ako je Arábia, Egypt a India. V 6.storočí nášho letopočtu sa dostala do Číny a neskôr sa rozšírila i do Japonska. Spracováva sa tak, že sa dozreté plody ponoria do nádob s prúdiacou vodou do tej doby, dokiaľ sa plod nerozruší. Dužina sa potom prepiera, odstraňujú sa semená a vlákna sa nakoniec sušia a bielia na slnku. Je produktom tropickej popínavej rastliny, ktorá sa pestuje v Afrike a Ázii ako tekvicová zelenina.

Prečo sa lufa nepestuje i u nás? Normálna veľkosť zrelých plodov je 50-70 cm, teda asi ako veľká cuketa. Pokiaľ má rastlina málo slnka, dozrejú plody do veľkosti 20-35 cm. V našich podmienkach by ale rastlina neprežila zimu.