Kamenné vajíčko - tigrie oko

Kód: 3519
Neohodnotené
€12
Na objednávku

Krásny kameň, ktorému je prisudzovaná schopnosť pomoci rozoznať vlastné nadanie a schopnosti a tiež pomáha podporiť toho, kto je príliš závislý na druhých.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vajíčko z polodrahokamu

Polodrahokamy sú prekrásne kamene, ktoré bývajú súčasťou šperkov, ale mnoho ľudí verí tiež v ich liečivé účinky, pozitívne vibrácie a nosia ich ako talizman – pre zdravie, šťastie, úspech... Liečba pomocou kameňov sa nazýva litoterapia. Tou možno síce len ťažko plne nahradiť súčasnú medicínu, ale komu sú kamene sympatické a verí v ich silu, môže mu osobný kameň pomôcť. Najlepšie je, pokiaľ je kameň v kontakte s našim telom.

Tigrie oko

Tento kámen s prekrásnou kresbou podnecuje k rastu energiu kundalini. Slovo „kundalini“ je odvodené zo sanskritského slova „kundal“, ktoré znamená „stočená.“ Kundalini je pradávna energia, ktorá "spí" stočená pri koreni našej chrbtice, v trojuholníkovej kosti, ktorá sa nazýva „sacrum.“ Latinský názov tejto kosti „os sacrum“ naznačuje, že sa jedná o svätú, posvätnú časť nášho tela. I starovekí gréci si toho boli vedomí, nazývali kosť „hieron osteon“, pretože si povšimli, že je to posledná kosť, ktorá pri spaľovaní ľudského tela zhorí. I Egypťania túto kosť považovali za veľmi cennú a verili, že v nej sídli zvláštna moc. Na Západe je symbolom pre sacrum znak Vodnára a tiež Svátý Grál, nádoba vody života. Ale od historických zaujímavostí späť k tigriemu oku! Kameň vraj pomáha uzdravovať rozmnožovacie orgány a vie udržiavať rovnováhu mezi jin a jang. Pomáha tiež pri náprave zlomených kostí.

Pre viac informácií k tejto téme si môžete prečítať článok o liečivých kameňoch.

Výber kameňa

Pri výbere kameňa sa môžete riadiť vlastnosťami polodrahokamov a vybrať si ten, ktorý je vám svojimi vlastnosťami sympatický alebo ktorého pomoc zrovna potrebujete. Alebo sa môžete úplne riadiť svojim pocitom a miesto študovania vlastností kameňa si vybrať ten, ktorý sa vám na pohľad "proste páči". Podobne postupujte pri práci s kameňom alebo pri očiste, hlavne je dôležité do ničoho sa nenútiť.

Starostlivosť o kameň

K očiste kameňov slúžia rovnaké zdroje ako k očiste človeka. To, čo prospieva nám, prospieva i energetickému vajcu. Je to tečúca voda, čerstvý vzduch, slnečné lúče, mesačný svit, láskyplná starostlivosť, meditácia.

Veľkosť vajíčka: 45 x 35 mm

Upozornenie

Veľkosť sa môže od uvedeného mierne líšiť a tiež farebne môže byť kameň odlišný od toho na fotografii - jedná sa o prírodninu, teda žiadne dva kamene nie sú totožné (niektoré kamene sú si viac podobné, iné, hlavne tie so vzorom, sa naopak líšia). Kamene sú leštené, ale drobné prasklinky či žilky sú ich prirodzenou súčasťou. 

Malý plastový stojanček, na ktorom je vajíčko vyfotené, nie je súčásťou výrobku. Môžete si ho ale k vajíčku prikúpiť.

Všetky tu uvedené údaje o vlastnostiach polodrahokamov a minerálov, sú iba informatívne, čerpané z všeobecne známych informácií a zdrojov. Nie sú návodom, ako obísť klasickú liečbu. Majte vždy na pamäti, že použitie drahých liečivých kameňov nie je alternatívnou metódou ku konvenčnej lekárskej starostlivosti.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Kamenné vajíčka
Hmotnosť: 0.3 kg