Kamenné vajíčko - sardonyx

Kód: 4215
Neohodnotené
€12,50
Na objednávku

Sardonyx je kameňom sily a ochranných schopností, zvyšuje životnú silu a elán i schopnosť sebakontroly.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vajíčko z polodrahokamu

Polodrahokamy sú prekrásne kamene, ktoré bývajú súčasťou šperkov, ale mnoho ľudí verí tiež na ich liečivé účinky, pozitívne vibrácie a nosia ich ako talizman – pre zdravie, šťastie, úspech... Liečba pomocou kameňov sa nazýva litoterapia. Tou možno síce len ťažko plne nahradiť súčasnú medicínu, ale komu sú kamene sympatické a verí v ich silu, môže mu osobný kameň pomôcť. Najlepšie je, pokiaľ je kameň v kontakte s naším telom.

Sardonyx

Rímski vojaci nosili sardonyxové talizmany s rytinami hrdinov (ako bol Herkules alebo Mars, boh vojny), aby ich chránili pred zlom a priniesli im šťastie. Počas renesancie ľudia verili, že sardonyx prináša výrečnosť a bol považovaný za skvelý talizman pre verejných rečníkov i pre právnikov. Hovorí sa, že sardonyx pomôže nájsť riešenie v manželských hádkach a tiež v rozporoch medzi rodičmi a deťmi. Preto je symbolom šťastia vo vzťahoch, manželstve a láske.

Sardonyx je kameňom sily a ochranných schopností, zvyšuje životnú silu a elán i schopnosť sebakontroly. Mierni depresie a pomáha prekonať váhavosť. Povzbudzuje všetky zmyslové orgány a zostruje naše vnímanie. Je to vhodný kameň k podpore liečby citlivosti, ale tiež čuchu, sluchu či zraku. Možno ho používať i pri chronickej bolesti chrbta, čriev, prostaty a močového mechúra, infekciách ľadvín a močových ciest.

Pre viac informácií k tejto téme si môžete prečítať článok o liečivých kameňoch.

Výber kameňa

Pri výbere kameňa sa môžete riadiť vlastnosťami polodrahokamov a vybrať si ten, ktorý je vám svojimi vlastnosťami sympatický alebo ktorého pomoc zrovna potrebujete. Alebo sa môžete úplne riadiť svojim pocitom a miesto študovania vlastností kameňa si vybrať ten, ktorý sa vám na pohľad "proste páči". Podobne postupujte pri práci s kameňom alebo pri očiste, hlavne je dôležité do ničoho sa nenútiť.

Starostlivosť o kameň

K očiste kameňov slúžia rovnaké zdroje ako k očiste človeka. To, čo prospieva nám, prospieva i energetickému vajcu. Je to tečúca voda, čerstvý vzduch, slnečné lúče, mesačný svit, láskyplná starostlivosť, meditácia.

Veľkosť vajíčka: 45 x 35 mm

Upozornenie

Veľkosť sa môže od uvedeného mierne líšiť a tiež farebne môže byť kameň odlišný od toho na fotografii - jedná sa o prírodninu, teda žiadne dva kamene nie sú totožné (niektoré kamene sú si viac podobné, iné, hlavne tie so vzorom, sa naopak líšia). Kamene sú leštené, ale drobné prasklinky či žilky sú ich prirodzenou súčasťou. 

Malý plastový stojanček, na ktorom je vajíčko vyfotené, nie je súčásťou výrobku. Môžete si ho ale k vajíčku prikúpiť.

Všetky tu uvedené údaje o vlastnostiach polodrahokamov a minerálov, sú iba informatívne, čerpané z všeobecne známych informácií a zdrojov. Nie sú návodom, ako obísť klasickú liečbu. Majte vždy na pamäti, že použitie drahých liečivých kameňov nie je alternatívnou metódou ku konvenčnej lekárskej starostlivosti.