Balónik klystírovací/ na výplach pošvy

Kód: 5279
Tip
Neohodnotené
€3,60
Skladom (2 ks)

Bezšvový balónik na výplach pošvy s tryskou, ktorú je možné vyvariť. Objem 42 ml. Cena za 1 ks.

Detailné informácie

Podrobný popis

Balónik pre ženy

Tento balónik je primárne určený k robeniu klystíru. Z osobných skúseností ale vieme, že ho možno bez problémov použiť i k výplachu pošvy - samozrejme ho zavádzame vždy tak, aby to nebolo bolestivé. Balónik možno kúpiť skoro v každej lekárni. Mnoho žien ale nechce chodiť osobne do lekárne pre takúto pomôcku, a tak sme ho zaradili do predaja v eshope :)

Výplachy pošvy

Výplachy pošvy bylinnými roztokmi používajú ženy už odpradávna. V minulosti bolo najčastejším dôvodom k výplachu zabrániť počatiu. Spermie sú ale veľmi rýchle, a tak výplachy nemajú na počatie žiaden vplyv a nemožno ich ako antikoncepciu s úspechom využiť. K čomu sú teda vhodné?

  1. Ako súčasť hygieny po pohlavnom styku.
  2. Ako súčasť hygieny pri menštruácii.
  3. Ako liečebný prostriedok pri gynekologických problémoch - k obmedzeniu výtoku, pálenia, svrbenia, pri opakujúcich ae kvasinkových infekciách.

Tea Tree olej

Tea tree olej je najužívanejšie prírodné antiseptikum a je cenený i pre svoje antimykotické účinky. Získava sa z listov kajeputu striedavolistého (Melaleuca alternifolia), ktorého domovinou je Austrália.

100% čistý Tea Tree olej rozhodne nemožno odporučiť k výplachu. Nepoužívajte ho ani k potieraniu, je veľmi silný a okrem zničenia mikroflóry by ste si privodila veľmi nepríjemné pálenie. Nariedený môže byť ale presne to pravé, čo vám pomôže! Rady ako na to nájdete v článku Tea tree a kvasinkové infekcie.

Pokiaľ trpíte na opakované kvasinkové infekcie:
- nepoužívajte parfemované tampóny ani vložky
- nepoužívajte depilačné prípravky a intímne deodoranty
- pre intímnu hygienu používajte jemné mydlo alebo gély na intímne partie tela (odporúčame Gel pre intímnu hygienu Argital)
- pri praní vynechajte aviváž a noste bavlnené spodné prádlo
Kvasinky dokážu prežiť i po vypraní, zničí ich len vysoká teplota, vyvarenie a žehlenie.