Pesar FemCap

Kód: 1252
1 hodnotenie
Značka: FemCap
€67 –21 %
pesar femcap 01
€67 –21 % €53

Zvoľte variant

Cervikálny klobúčik zo silikónu Femcap slúži ako mechanická kontracepcia (ochrana proti počatiu). Je pohodlný a šetrný k zdraviu.

Detailné informácie

Velikost pesaru: 26 mm
Skladom (1 ks) | 1252
€67
€53
Velikost pesaru: 30 mm
Skladom (1 ks) | 1253
€67
€53

Podrobný popis

Antikoncepčná pomôcka FemCap

FemCap je pomôckou ženskej bariérovej kontracepcie (ochrana proti počatiu), ktorá svojou účinnosťou a komfortom použitia značne prevyšuje ostatné formy nehormonálnej kontracepcie a je maximálne šetrná k vašemu zdraviu. Pretože vysoká účinnosť FemCapu je plne závislá na správnom zavedení a použití, venujte veľký priestor všetkým informáciam o produkte!

FemCap sa nasadzuje priamo na krček maternice. Tam funguje ako mechanická prekážka brániaca vstupu spermií do maternice a oplodneniu vajíčka. Medzi výhody patrí:

  • Možno ho zaviesť i mnoho hodín pred stykom, a tak nenarušuje spontánnosť sexu.
  • Steny pošvy zostávajú voľné, čo umožňuje plné vnímanie kožného kontaktu partnerov.
  • Nemá žiadne nežiadúce účinky na zdravie. Silikón nepôsobí alergie a nevysušuje pošvovú sliznicu. FemCap je na krčku nasadený voľne, nijako ho nezviera ani nepoškodzuje.
  • Nie je potreba lekársky predpis ani meranie veľkosti gynekológom.
  • Jeden pesar FemCap sa používa rok až dva v závislosti na počte použití.
  • Účinnosť samotného FemCapu je 96% a možno ju zvýšiť ďalšími antikoncepčnými metódami, najčastejšie spermicídom - gél, ktorý sa aplikuje do žliabku FemCapu. Odporúčame Contragel green®

Cervikálny klobúčik obklopuje celý krčok, ale nijak tesne. To je veľmi výhodné, pretože nedochádza k nežiadúcemu dráždeniu krčku. Napriek tomu sa FemCap nemôže posunúť! Drží totiž vďaka miernemu podtlaku a roztvorením okraja do pošvových stien.

FemCap sa vyrába v troch rôznych veľkostiach:

  • Veľkosť 22 mm je pre ženy, ktoré ešte nikdy neboli tehotné. Pokiaľ si nie ste istá, či ste nebola hoc i krátko tehotná, použite veľkosť 26 mm.
  • Veľkosť 26 mm je pre ženy, ktoré boli tehotné, ale nerodili vaginálne (prirodzenou cestou), alebo potratili napr. i v 2. týždni tehotenstva. Pokiaľ ste rodila cisárskym rezom pri dosť otvorenom maternicovom hrdle, použite veľkosť 30 mm.
  • Veľkosť 30 mm je pre ženy, ktoré rodili vaginálne alebo cisárskym rezom pri dosť otvorenom maternicovom hrdle.

Pre ďalšie informácie sa pozrite na podrobnejší popis v článku Pesar FemCap.

Jednoduchá údržba: Po použití umyte FemCap vlažnou vodou a mydlom, dobre opláchnite prúdom vody, osušte a uložte do krabičky.

Pesar FemCap je vyrobený v Kalifornii a získal certifikát ISO 13485 (zdravotná pomôcka). Znamená to, že spĺňa najprísnejšie medzinárodné požiadavky na kvalitu. Pesar FemCap je uznanou zdravotnou pomôckou s certifikátom označenia zhody CE 0470. 

Odporúčané články:
Spolehlivost antikoncepce

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie