Telový olej Dermaton oil

Kód: 4434
Tip
Neohodnotené
Značka: Energy
€16,90
Skladom (1 ks)

Prírodný, ľahko sa vstrebávajúci olej na dokonalú regeneráciu pokožky od Energy. Po opaľovaní urýchľuje zhnednutie pokožky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dermaton oil, 100 ml

telový regeneračný olej

 - je vhodný pre každodenné ošetrovanie suchej či normálnej pokožky
 - zlepšuje elasticitu kože
 - uplatní sa vždy po opaľovaní, urýchľuje zhnednutie pokožky 
 - pomáha pri popáleninách v štádiu sčervenania kože
 - nájde využitie i ako repelent proti bodavému hmyzu

Zloženie Dermaton oilu

Olej z ryžových klíčkov – obsahuje vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín a antioxidantov (vitamín E, gamma-oryzanol), ktoré pôsobia proti vzniku a na zníženie množstva voľných radikálov v koži. V hĺbke dodávajú koži látky potrebné na jej regeneráciu. 
Rakytníkový olej – vyniká vysokým obsahom karotenoidov a retinolu. Regeneruje hlbšie vrstvy kože po pôsobení UV žiarenia, aktivuje melanocyty a zlepšuje pigmentáciu pokožky po opaľovaní. 
Jojobový olej – je bohatý na rastlinné vosky, ktoré sú svojim zložením blízke povrchovej vrstvičke prirodzeného kožného vosku. Vytvára ochrannú vrstvu na povrchu tela a zlepšuje ochrannú funkciu pokožky. 
Lecitín – zdroj fosfolipidov a fosfatidylcholínu. Pôsobí ako emulgátor. Zlepšuje vstrebávanie a pri regenerácii kože poskytuje materiál na výstavbu bunkových membrán. 
Jablčný ocot – upravuje pH zmesi, dezinfikuje povrchovú vrstvu kože, pôsobí protizápalovo, aktivuje obnovu pokožky, zlepšuje vstrebávanie účinných látok Dermatonu oil. 
Glycerín – zlepšuje schopnosť hydratácie pokožky, zjemňuje ju. 
Etanol – upravuje vstrebávanie tukov. Stabilizačná zložka prípravku. 
Levanduľový olej – poskytuje arómu, na kožu má upokojujúce účinky, pôsobí proti bolesti aj zápalu, odpudzuje vonkajšie parazity.
Silica vavrínu kubebového, materinej dúšky a palmy ružovej – dopĺňajú účinky levanduľového oleja.

Odporúčaná aplikácia

Dermaton oil nanášajte na pokožku v tenkej vrstve, najlepšie večer. Pri popáleninách, ktoré sprevádza sčervenanie kože a bolestivosť, aplikujte 2–3x denne. Pri ošetrovaní suchej pokožky 2x denne. Olej je vhodný na každodenné používanie.

Upozornenie: Dermaton oil neobsahuje ochranné UV faktory, a teda nie je vhodný na opaľovanie. Na dlaniach a miestach bohatých na potné žľazy je vstrebávanie oleja pomalšie. Preto je vhodné po aplikácii utrieť ruky do sucha. Bezprostredne po nanesení môže olej farbiť, odporúčame opatrnosť predovšetkým u bieleho oblečenia. Skladujte na suchom a tmavom mieste, pri teplote 10–25°C, chráňte pred mrazom.
Uschovávajte mimo dosahu detí!